Książka Donny Soleckiej-Urbikas wyróżniona

fot.arch. autorki

Książka wspomnieniowa Donny Soleckiej-Urbikas pt. „My Sister’s Mother” znalazła się wśród czterech finalistów do prestiżowego wyróżnienia literackiego.

27. rozdanie dorocznych Midwest Book Awards odbywa się w piątek, 12 maja w St. Paul w Minnesocie. Wyróżnienia sponsorowane są przez Midwest Independent Publishing Association (MIPA). Do konkursu zostały ogółem zgłoszone 192 tytuły w 30 kategoriach.
Książka Soleckiej-Urbikas opowiada historię matki sybiraczki, a później emigrantki w USA. Wspomnienia w języku angielskim ukazały się nakładem wydawnictwa University of Wisconsin Press.

Autorka urodziła się w Anglii, ale wychowała w rejonie Chicago. Z zawodu jest inżynierem ochrony środowiska, pracowała jako nauczycielka w liceum. Solecka-Urbikas ma nadzieję, że dzięki wyróżnieniu książka jej autorstwa dotrze do różnych środowisk amerykańskich. Zdaniem Soleckiej-Urbikas potrzeba jest więcej anglojęzycznych publikacji przybliżających Amerykanom polską historię i kulturę. Książka dostępna jest w lokalnych księgarniach. Więcej informacji w witrynie autorki: danutaurbikas.com.

(ao)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*