Kosz dla pogorzelców

Kosz dla pogorzelców

To jest kosz, który nam w redakcji udało się skompletować dla jednej z rodzin, która ucierpiała w pożarze w Prospect Heights.

fot.Ewa Malcher

Każdy z nas robiąc przedświąteczne zakupy, dorzucił coś ekstra do swojego koszyka w sklepie i wyszedł z tego kosz i prawie dwa pudła dobroci. Akcję koordynowała dzielnie nasza księgowa Małgosia Fidowicz. Efekt widać na zdjęciach. Kosz odebrał pan Janusz Stanowski, który przekaże go wybranej przez nas rodzinie.

Wy też możecie pomóc pogorzelcom z Prospect Heights! Jak?

Pogorzelcy stanęli teraz przed zupełnie nowym wyzwaniem: zima i pierwsze święta, dla wielu wciąż bez własnego dachu nad głową. Kilkanaście rodzin, które w pożarze straciły cały dobytek, musi na nowo zaopatrzyć się w ciepłą odzież.

Większość darów, które otrzymały w lipcu poszkodowane rodziny, to odzież letnia. Teraz mile widziane są nowe lub lekko używane kurtki, płaszcze, czapki, szaliki, rękawiczki i buty – damskie, męskie oraz dziecięce. Można je składać w siedzibie naszej redakcji, która mieści się w budynku Związku Narodowego Polskiego pod adresem 6100 N. Cicero Ave w Chicago. Telefon do nas: (773) 763-3343 wew. 234.

Nadal mile widziane są również wpłaty na konto Fundacji River Trails Fire Victims. Wszelkie datki pomogą umilić święta potrzebującym rodzinom i pomogą w zakupie niezbędnych rzeczy na zimę.

Fundacja River Trails Fire Victims
TCF Bank: 2771119669
Routing Number: 271972572

(jm, em)

Zdjęcia: Ewa Malcher, Janusz Stanowski

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*