Konkurs na tak – wygraj pobyt w Polsce!

Konkurs na tak – wygraj pobyt w Polsce!

BYĆ POLAKIEM 2017 - PLAKAT

Ruszyła ósma edycja konkursu „Być Polakiem” organizowanego przez warszawską Fundację „Świat na Tak”. Na młodzież polskiego pochodzenia czekają atrakcyjne nagrody, m.in. pobyt w kraju nad Wisłą.

Konkurs otwarty jest dla młodych Polaków oraz osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami Polski. Odbywa się w pięciu grupach wiekowych od 6 do 22 lat. W zależności od grupy wiekowej do konkursu przyjmowane są prace plastyczne, literackie i multimedialne na zadany temat. Wśród tematów „Polska legenda”, „Budujemy muzeum”, czy „Polonia dla Europy i świata”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – w starszych grupach jest to pobyt w Polsce i uroczysta gala w Zamku Królewskim w Warszawie.

Formularze zgłoszenia udziału w konkursie można przesyłać na adres e-mailowy bycpolakiem2017@gmail.com. Prace konkursowe, przesyłane tradycyjną pocztą, przyjmowane są do 4 marca. Na maj i czerwiec zaplanowane są wizyty laureatów i wyróżnionych w Warszawie. Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.swiatnatak.pl

Konkurs organizowany jest od siedmiu lat na całym świecie. Jego głównym założeniem jest umacnianie tożsamości narodowej młodych Polaków.

Warszawska fundacja „Świat na Tak” istnieje od 1998 r. Od 2001 roku współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jej głównym celem jest popieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i edukacji polskiej młodzieży, a jednocześnie pomoc polskiej młodzieży będącej w trudnych sytuacjach życiowych.

(inf. org. konkursu)

Categories: Polonia
Tags: konkurs, Polak, polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*