Kolorowy konkurs i szlachetny cel

Kolorowy konkurs i szlachetny cel

Już po raz trzynasty w Polskiej Szkole Sobotniej im. Jana Matejki w McHenry zorganizowano międzyszkolny konkurs plastyczny. Co roku dochód z licytacji prac konkursowych zostaje przekazany na rzecz potrzebującego polskiego dziecka – w tym roku fundusze trafiły do Filipka Szczęsnego.

Uroczysta gala wręczenia nagród wraz z licytacją prac odbyła się w szkole w sobotę, 3 marca. W XIII Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Polską Szkołę Sobotnią im. Jana Matejki w McHenry na dalekich północno-zachodnich przedmieściach wzięło udział aż 28 szkół. Konkurs przeprowadzony był w czterech grupach wiekowych. Łącznie 117 nadesłanych prac oceniało jury pod przewodnictwem Wandy Morgan-Wasikowskiej.

W grupie najmłodszych, od przedszkolaków do siedmiolatków, pierwsze miejsce zajął Anthony Bochenko, drugie – Maya Minorczyk, a trzecie – Alexander Hefty. W grupie wiekowej od 8 do 12 lat najlepszą pracę, zdaniem jury, wykonała Anna Lind, na drugim miejscu znalazła się praca Pauliny Gal i na trzecim – Emilii Plewy. Spośród prac młodzieży od 13 do 17 lat pierwsze miejsce przypadło Victorii Lechowicz, drugie zajął Michał Godzic, a trzecie – Melania Grzesik. Z młodymi artystami zmierzyli się również dorośli – oddzielna grupa obejmowała nauczycieli, rodziców oraz byłych uczniów polskich szkół. W tej kategorii wygrała Wioletta Palarz, drugie miejsce zajęła Ewa Sterniuk, a trzecie – Agnieszka Karolczak. Przyznano również wyróżnienia.

Ceremonię wręczenia nagród poprzedził występ uczniów szkoły im. Jana Matejki. Następnie odbyła się licytacja obrazów. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży dzieł młodych artystów – 2255 dol. – przekazane zostały na rzecz Filipka Szczęsnego, który w 2016 r. uległ poważnemu wypadkowi.

Dyrekcja szkoły i pomysłodawcy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział, rodzicom za dopingowanie swoich pociech, by mogły rozwijać swoje talenty, a gościom za liczne przybycie.

(inf. wł.)

  • IMG_1989
  • IMG_2090
  • IMG_2092
  • IMG_2099
  • IMG_2106
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*