Kolizja remontowanego statku z Polakami na pokładzie

Silny wiatr spowodował, że remontowany w Mobile, w stanie Alabama, luksusowy wycieczkowiec Carnival Triumph zerwał w środę cumy i uderzył w znajdujący się obok statek handlowy. Na pokładzie wycieczkowca są robotnicy, w tym kilkudziesięciu Polaków.
fot.PAP/EPA - Wycieczkowiec Carnival Triumph

fot.PAP/EPA – Wycieczkowiec Carnival Triumph przechodzi remont w Mobile, w Alabamie

Rzecznik armatora Vance Gulliksen odmówił potwierdzenia informacji, że w wyniku zderzenia w boku wycieczkowca powstała dziura. Dodał, że na miejscu znajdują się holowniki i jednostki Straży Przybrzeżnej.

Zatrudnionym przy remoncie robotnikom nic nie grozi, na razie jednak nie mogą zejść z pokładu wycieczkowca.

Według rzecznika straży pożarnej w Mobile Steve’a Huffmana, wiatr zmiótł do rzeki budkę strażników znajdującą się dwa doki dalej, w której były dwie osoby. Jedną uratowano, trwają poszukiwania drugiej.

Carnival Triumph doznał poważnych uszkodzeń w lutym br. na wodach Zatoki Meksykańskiej w rezultacie pożaru, jaki wybuchł w maszynowni. Przestały działać generatory prądu i zawiódł system wodno-kanalizacyjny.

Statek z ponad 4 tys. pasażerami na pokładzie dryfował przez 5 dni zanim został odholowany do portu.

Remont wycieczkowca potrwa dłużej niż początkowo zakładano. Armator, firma Carnival Cruise Lines, odwołała 10 najbliższych rejsów tej jednostki. Jej powrót do eksploatacji odroczono do początku czerwca.

(PAP)

Categories: Polonia, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*