Klaudia Bafia z Chicago laureatką krajowego konkursu na kartkę świąteczną

Klaudia Bafia z Chicago laureatką krajowego konkursu na kartkę świąteczną

Klaudia Bafia, ośmioletnia uczennica polskiej katolickiej szkoły sobotniej przy parafii św. Błażeja w Chicago, została laureatką konkursu plastycznego organizowanego przez Watykańskie Biuro Misyjne w USA. Praca jest jednym z 24 nagrodzonych projektów w konkursie pt.:„Moja kartka bożonarodzeniowa”. Nagrodzone rysunki wybrano z kilkudziesięciu tysięcy prac nadesłanych z całych Stanów Zjednoczonych. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 5 grudnia w Waszyngtonie.

– Namalowałam szopkę, w której jest Święta Rodzina: Maryja, Jezusek i zwierzątka – mówiła speszona laureatka po ogłoszeniu rezultatów konkursu, które miało miejsce podczas mszy świętej dla młodzieży sprawowanej w kościele św. Błażeja w minioną niedzielę. Klaudia jest uczennicą klasy trzeciej, w której pod okiem nauczycielki Grażyny Bajan wraz z innymi dziećmi przygotowuje się do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii.
– W okresie świątecznym otrzymujemy od rodziny i znajomych z Polski dziesiątki cudownych kartek świątecznych, które zbieramy. Córka często pyta, która jest od kogo i co one przedstawiają. Myślę, że w dużej mierze to one ją zainspirowały – powiedziała mama Klaudii, Małgorzata Bafia, która wraz z mężem i dwójką młodszych synów towarzyszyła córce w niedzielnym nabożeństwie.

Mama laureatki przyznała, że udział w konkursie z pewnością nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc ze strony szkoły. To dzięki dyrektor Małgorzacie Tys i nauczycielce Grażynie Bajan dzieci dowiedziały się o takiej możliwości. Panie zadbały o przygotowanie całej, dosyć obszernej i skomplikowanej dokumentacji w języku angielskim, która wraz z projektami musiała zostać dołączona do zgłoszenia. Ze szkoły św. Błażeja aż 56 uczniów wysłało swoje rysunki.

– Ogłaszam tę radosną dla Klaudii, jej rodziny oraz całej naszej wspólnoty parafialnej wiadomość w trzech językach, podczas wszystkich mszy świętych i ludzie biją brawo – powiedział po ogłoszeniu decyzji konkursowej proboszcz ks. Wojciech Kwiecień. Proboszcz pogratulował laureatce i jej rodzinie sukcesu wskazując przy okazji na duży udział szkoły sobotniej.

– Naszą szkołę odwiedziła dyrektor Megan z Archidiecezji Chicagowskiej i wręczyła wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie zaświadczenia uczestnictwa. Zachęcała do ponownego udziału w tegorocznej jego edycji. Pani dyrektor poinformowała nas również, że podczas uroczystości rozdania nagród, która z udziałem dostojników Kościoła piątego grudnia odbędzie się w waszyngtońskiej bazylice, nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w formie drzeworytów. W czasie adwentu będą zdobiły ściany tej świątyni. Zostaną wydrukowane na kartkach bożonarodzeniowych, które będą dostępne w całych Stanach Zjednoczonych – powiedziała dyrektor szkoły św. Błażeja Małgorzata Tys.

Podczas waszyngtońskiej uroczystości Klaudia Bafia będzie jedyną laureatką konkursu z terenu chicagowskiej archidiecezji. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_3534
  • DSC_3548
  • DSC_3570
  • DSC_3581
  • DSC_3583
  • DSC_3587
  • DSC_3597
  • DSC_3601

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*