Kazimierz Wielki pożegnał wakacyjnie swoich uczniów

zerowka

W Polskiej Szkole Sobotniej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tym uroczystsze, że pierwszy rok działalności placówki można uznać za bardzo udany. Po intensywnej całorocznej pracy był czas na podsumowanie, na pochwały i nagrody.

Zrealizowano kilka projektów, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i uznaniem rodziców. Uczniowie reprezentowali szkołę na konkursach międzyszkolnych, plastycznych, brali udział w programie telewizji Polvision.

Ponadto w szkole odbył się konkurs historyczny i konkurs o patronie szkoły pt.: „W majestacie królewskim”. Powodzeniem cieszyła się akcja „Cała Polonia czyta dzieciom”, w ramach której rodzice czytali uczniom polską literaturę. Dużą aprobatę zyskał piknik szkolny pt.: ”Dzień polski”, który będzie kontynuowany w kolejnych latach w połączeniu z Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole zaszczycił swoją obecnością przedstawiciel Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago, konsul Konrad Zieliński. Konsul pogratulował rodzicom i uczniom, wręczał nagrodę „Nauczyciela Roku” i dwa wyróżnienia, a także wylosował stypendium naukowe dla ucznia w wysokości rocznej opłaty za szkołę. W programie wystąpił szkolny zespół taneczny Żaki.

Bożena Buniowska, dyrektor szkoły

fot. Monika Truesdale

  • Konsul
  • N-le
  • Zaki
  • zerowka
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*