Kandydatki na królową

DSC_9271

Wyborom Królowej Parady 3 Maja towarzyszą wielkie emocje i duże zainteresowanie. W tym roku SZEŚĆ kandydatek stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł. Decyzja o tym, która z panien będzie królowała na majowym święcie Polonii zapadnie podczas sobotniego bankietu, podczas którego jury wyłoni zwyciężczynię. 

Prezentujemy tegoroczne pretendentki do tytułu królowej:

DSC_9202 (1)

Nazywam się Alexandra Sołtys. Mam 18 lat i chodzę do ostatniej klasy John Hersey High
School w Arlington Heights. Po ukończeniu liceum chcę zacząć naukę w University of
Illinois w Chicago na wydziale bioinżynierii. Moje hobby to malowanie,
taniec, śpiew i wolontariat. Pracuję w Sweet T’s Bakery w centrum
Arlington Heights i występuje w zespole ludowym Szepty. Jestem dumna z mojej polskości.

DSC_9211

Nazywam się Aleksandra Kozakiewicz. Mam 20 lat i aktualnie studiuję
medycynę w Lewis University, gdzie również pracuję w Departamencie Języków
Obcych. W przyszłości chciałabym zostać okulistką. Od dziecka gram na pianinie i jeżdżę konno. Interesuję się sokolnictwem oraz strzelectwem myśliwskim. Należę do Klubu Łowieckiego „Ostoja”, gdzie rozwijam swoje zainteresowania i pasję. Bardzo lubię podróżować i dostrzegać piękno przyrody, której krajobrazy czasami zapierają dech w piersiach. Jestem dumna z bycia Polką, kocham polskie tradycje i cieszę się, że potrafię się posługiwać naszą piękną polską mową.

DSC_9242

Nazywam się Karolina Godlewski. Mam 20 lat. Jestem studentką drugiego roku Triton College i planuję dalszą naukę na University of Illinois w Chicago. Interesuje mnie kierunek biznesowy, szczególnie – marketing. Pracuje także w banku. Znam trzy języki: angielski, polski i hiszpański. Moje zainteresowania to taniec, muzyka, śpiew, turystyka i piękno natury, która mnie otacza. Udzielam się w Zrzeszeniu Amerykańsko-Polskim (Polish American Association), gdzie pomagam w tłumaczeniu i wypełnianiu podań o obywatelstwo. W wyborze Królowej Parady 3 Maja biorę udział z zamiarem reprezentowania Polonii.

DSC_9177

Nazywam się Gabriela Sokołowska. Urodziłam się w Polsce. Przyleciałam do Stanów Zjednoczonych mając trzy latka. Jestem w ostatniej klasie Bartlett High School. Od najmłodszych marzyłam, żeby zostać lekarzem. W związku z tym, pragnę rozpocząć studia medyczne. Moje motto życiowe brzmi: „Najważniejszym pytaniem życia jest: co robisz dla innych?”

DSC_9227

Nazywam się Ada Eźlakowska. Urodziłam się 18 lat temu w przepięknym Mrągowie na Mazurach. W 2004 roku, gdy miałam tylko 6 lat, wraz z 10-osobową rodziną przeprowadziłam się do Stanów Zjednoczonych. Obecnie mieszkam w Des Plaines; mam sześciu braci, trzy siostry i cudownych Rodziców. Jestem w ostatniej klasie liceum Maine West, gdzie obecnie jestem wiceprzewodniczącą samorządu i naczelnym redaktorem gazetki szkolnej. Za rok chciałabym pójść na studia w kierunku logopedii. Praca w Chicago wśród Polonii daje mi dużo satysfakcji. Kiedy miałam 8 lat dołączyłam do polskiego harcerstwa jako zuch. Od tamtej pory stałam się harcerką i wędrowniczką, jestem drużynową harcerek w Niles. Cieszę się, że mogę brać udział w wyborach Królowej Parady 3 Maja, ponieważ chcę pokazać innym, że naprawdę warto jest udzielać się wśród Polonii.

DSC_9189

Nazywam się Magdalena Jasińska. Urodziłam się w Krakowie. Cztery lata temu przeprowadziłam się do Stanów Zjednoczonych. Studiuję na Dominican University w River Forest na wydziałach księgowość i fotografia. Moje hobby to zwierzęta, fotografia i sport. W Polsce trenowałam łyżwiarstwo, taniec towarzyski, pływanie i wioślarstwo, które nauczyły mnie dyscypliny, zasad fair play, gry zespołowej, odpowiedzialności, samodzielności i dążenia do wybranego celu.

(inf.wł)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*