Kandydaci w wyborach powszechnych 8 listopada popierani przez „Dziennik Związkowy”

fot.Michael Reynolds/EPA

fot.Michael Reynolds/EPA

 

“Dziennik Związkowy” udzielił oficjalnego poparcia niektórym kandydatom na urzędy lokalne. Rekomendacja dotyczy osób, które nie tylko mają wysokie kwalifikacje i doświadczenie, ale również zabiegają o poparcie polsko-amerykańskiej społeczności, ściśle z nią współpracują lub wyrażają wolę takiej współpracy. Wydawca naszej gazety zadeklarował neutralność w kwestii wyborów na prezydenta i nie poparł żadnego z kandydatów, pozostawiając decyzję wyborcom.

Przypominamy, kto ubiega się o urząd prezydenta i wiceprezydenta z ramienia Partii Republikańskiej, Demokratycznej, Libertariańskiej i Zielonych. Obok nazwiska kandydata znajdą też czytelnicy jego afiliację partyjną (Party) i  numer na liście wyborczej (Ballot #):

Prezydent i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych:

President and Vice President, U.S.
Donald J. Trump & Michael R. Pence Republican 1
Hillary Rodham Clinton & Timothy Michael Kaine Democratic 2
Gary Johnson & Bill Weld Libertarian 3
Jill Stein & Ajamu Baraka Green 4

Poniżej zamieszczamy listę kandydatów na urzędy lokalne, którzy popierani są przez „Dziennik Związkowy”. Przypominamy, że w wyborach powszechnych można głosować na kandydatów różnych partii (w odróżnieniu od prawyborów, w których trzeba optować za listą tylko jednej partii i głosować wyłącznie na jej kandydatów). Obok nazwiska kandydata znajdą też czytelnicy jego afiliację partyjną (Party) i  numer na liście wyborczej (Ballot #):

Senator Stanów Zjednoczonych
Senator, U.S
Mark Steven Kirk Republican 1

Kongresman, 3. okręg

Representative, 3rd District
Daniel William Lipinski Democratic 22

Kongresman, 4. okręg

Representative, 4th District
Luis V. Gutierrez Democratic 22

Kongresman, 5. okręg

Representative, 5th District
Mike Quigley Democratic 22

Kongresman, 6. okręg

Representative, 6th District

Peter J. Roskam Republican 21

Kongresman, 7. okręg

Representative, 7th District

Danny K. Davis Democratic 22

Kongresman, 8. okręg

Representative, 8th District
Peter ‚Pete’ DiCivanni Republican 21

Kongresman, 9. okręg

Representative, 9th District
Janice D. Schakowsky Democratic 22

Kongresman, 10. okręg

Representative, 10th District
Robert Dold Republican 21

Kongresman, 11. okręg

Representative, 11th District
Bill Foster Democratic 22

Rewident stanu Illinois

Comptroller, State of Illinois (Unexpired Term)
Leslie Geissler Munger Republican 15

Senator stanowy, 8. okręg

State Senator, 8th District
Ira I. Silverstein Democratic 32

Senator stanowy, 10. okręg

State Senator, 10th District
John G. Mulroe Democratic 32

Senator stanowy, 14. okręg

State Senator, 14th District
Emil Jones III Democratic 32

Senator stanowy, 25. okręg

State Senator, 25th District
Corinne M. Pierog Democratic 32

Senator stanowy, 26. okręg

State Senator, 26th District
Kelly Mazeski Democratic 32

Poseł stanowy, 15. okręg

State Representative, 15th District
John C. D’Amico Democratic 42

Poseł stanowy, 19. okręg

State Representative, 19th District
Robert Martwick Democratic 42

Poseł stanowy, 20. okręg

State Representative, 20th District
Michael P. McAuliffe Republican 41

Poseł stanowy, 22. okręg

State Representative, 22th District
Michael J. Madigan Democratic 42

Poseł stanowy, 23. okręg

State Representative, 23th District
Michael J. Zalewski Democratic 42

Poseł stanowy, 56. okręg

State Representative, 56th District
Jillian Rose Bernas Republican 41

Poseł stanowy, 82. okręg

State Representative, 82th District
Jim Durkin Republican 41

Sekretarz Sądu Okręgowego Powiatu Cook

Clerk of the Circuit Court, Cook County
Dorothy A. Brown Democratic 64

Szef Urzędu Ksiąg Wieczystych Powiatu Cook

Recorder, Cook County
Karen A. Yarbrough Democratic 65

Prokurator stanowy powiatu Cook

State’s Attorney, Cook County
Kim Foxx Democratic 62

Komisarz Rady ds. Apelacji Podatkowych, 1. okręg

Commissioner, Cook County Board of Review, 1st District
Dan Patlak Republican 66

Komisarz Wydziału Gospodarki Wodnej

Commissioner, Metropolitan Water Reclamation District, MWRD
Mariyana Spyropoulos Democratic 52
Josina Morita Democratic 53
George Milkowski Green 55

Członek Rady Powierniczej Okręgu  La Grange Highlands

Trustee, La Grange Highlands Sanitary District
Francis A. Jakubka Nonpartisan 101

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook (wakat Howletta)

Judge, Cook County Judical Circuit (Vacancy of Howlett, Jr.)
Alexandra ‚Alex’ Gillespie Democratic 76

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook (wakat Johnsona)

Judge, Cook County Judical Circuit (Vacancy of Johnson)
Carolyn J. Gallagher Democratic 77

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook, 6. podokręg (dodatkowe stanowisko A)

Judge, 6th Subcircuit (Additional Judgeship A)
Anna Loftus Democratic 96

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook, 12. podokręg (dodatkowe stanowisko A)

Judge, 12th Subcircuit (Additional Judgeship A)
Steven A. Kozicki Republican 97

Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook (utrzymanie na stanowisku)

Judge, Cook County Judical Circuit (Retention)
Raymond L. Jagielski Yes 219 No 220

pg-5

Categories: Polonia, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*