Kandydaci w prawyborach 15 marca popierani przez wydawcę „Dziennika Związkowego”

fot.Michael Reynolds/EPA

fot.Michael Reynolds/EPA

Wydawca “Dziennika Związkowego”, Frank Spula udzielił oficjalnego poparcia niektórym kandydatom na urzędy lokalne. Rekomendacja dotyczy osób, które nie tylko mają wysokie kwalifikacje i doświadczenie, ale również zabiegają o poparcie polsko-amerykańskiej społeczności, ściśle z nią współpracują lub wyrażają wolę takiej współpracy.

W republikańskim wyścigu na prezydenta, John Kasich, który zabiega o poparcie Polonii, niestety, ma niewielkie szanse na zwycięstwo.

Poniżej zamieszczamy listę kandydatów na urzędy lokalne, popieranych przez wydawcę naszej gazety w prawyborach dwóch głównych partii − Demokratycznej i Republikańskiej. Przypominamy, że w prawyborach wyborcy wybierają listę tylko jednej partii i głosują wyłącznie na jej kandydatów.

Kandydaci Partii Demokratycznej 

Andrea Zopp

Andrea Zopp

Senator, U.S. (senator Stanów Zjednoczonych)
Andrea Zopp

Daniel William Lipinski

Daniel William Lipinski

Representative, 3rd District (kongresman, 3. okręg)
Daniel William Lipinski

Luis V. Gutierrez

Luis V. Gutierrez

Representative, 4th District  (kongresman, 4. okręg)
Luis V. Gutierrez

Danny K. Davis

Danny K. Davis

Representative, 7th District  (Kongresman, 7. okręg)
Danny K. Davis

Dorothy A. Brown

Dorothy A. Brown

Clerk of the Circuit Court, Cook County (sekretarz Sądu Okręgowego Powiatu Cook)

Dorothy A. Brown

Karen A. Yarbrough

Karen A. Yarbrough

Recorder, Cook County (zarządca Urzędu Ksiąg Wieczystych)
Karen A. Yarbrough

Donna More

Donna More

State’s Attorney, Cook County (prokurator stanowy powiatu Cook)
Donna More

 

Commissioner, Metropolitan Water Reclamation District, MWRD

6 year term

(komisarz, Wydział Gospodarki Wodnej Metropolii Chicagowskiej)

6-letnia kadencja

Barbara McGowan 

Mariyana T. Spyropoulos

Mariyana T. Spyropoulos

Mariyana T. Spyropoulos

R. Cary Capparelli

R. Cary Capparelli

R. Cary Capparelli

Martin J. Durkan

Martin J. Durkan

Commissioner, Metropolitan Water Reclamation District, MWRD

2 year term

(komisarz, Wydział Gospodarki Wodnej Metropolii Chicagowskiej)

2-letnia kadencja

Martin J. Durkan 

URZĘDY SĘDZIOWSKIE *

Scott Edward Lipinski

Scott Edward Lipinski

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Elrod)
Scott Edward Lipinski

Aleksandra "Alex" Gillespie

Aleksandra „Alex” Gillespie

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Howlett, Jr.)
Aleksandra „Alex” Gillespie

Carolyn J. Gallagher

Carolyn J. Gallagher

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Johnson)
Carolyn J. Gallagher

William S. Wojcik

William S. Wojcik

Judge, Cook County Judicial Circuit (Vacancy of Ruscitti Grussel)
William S. Wojcik

Anna Loftus

Anna Loftus

Judge, 6th Subcircuit (Additional Judgeship A)
Anna Loftus

Colleen Reardon Daly

Colleen Reardon Daly

Judge, 10th Subcircuit (Vacancy of Howard)
Colleen Reardon Daly

lub

Eve Marie Reilly

Eve Marie Reilly

Eve Marie Reilly

 

James DiChristofano

James DiChristofano

Judge, 11th Subcircuit (Vacancy of Kelly)
James DiChristofano

* W nawiasie nazwiska sędziów, wcześniej zajmujących urząd

Susan Sadlowski Garza

Susan Sadlowski Garza

Democratic Ward Committeeman, Chicago, 10th Ward (przewodniczący Partii Demokratycznej w 10. okręgu miejskim)

Susan Sadlowski Garza

Michael R. Zalewski

Michael R. Zalewski

Democratic Ward Committeeman, Chicago, 23th Ward (przewodniczący Partii Demokratycznej w 23. okręgu miejskim)

Michael R. Zalewski

Ariel E. Reboyras

Ariel E. Reboyras

Democratic Ward Committeeman, Chicago, 30th Ward (przewodniczący Partii Demokratycznej  w 30. okręgu miejskim)

Ariel E. Reboyras

 

Kandydaci Partii Republikańskiej 

Mark Steven Kirk

Mark Steven Kirk

Senator, U.S. (senator Stanów Zjednoczonych)

Mark Steven Kirk

Peter J. Roskam

Peter J. Roskam

Representative, 6th District   (kongresman, 6. okręg)
Peter J. Roskam

Leslie Geissler Munger

Leslie Geissler Munger

Comptroller, State of Illinois (rewident stanu Illinois)

Leslie Geissler Munger

Michael P. McAuliffe

Michael P. McAuliffe

State Representative, 20th District (poseł stanowy, 20. okręg)
Michael P. McAuliffe

Diane S. Shapiro

Diane S. Shapiro

Clerk of the Circuit Court, Cook County (sekretarz Sądu Okręgowego Powiatu Cook)
Diane S. Shapiro

Dan Patlak

Dan Patlak

Commissioner, Cook County Board of Review, 1st District (komisarz Rady ds. Apelacji Podatkowych)
Dan Patlak

Steven A. Kozicki

Steven A. Kozicki

Judge, 12th Subcircuit (Additional Judgeship A) (sędzia, 12. Podokręg)

Steven A. Kozicki

Republican Ward Committeeman, Chicago, 35th Ward (przewodniczący Partii Republikańskiej w 35. okręgu miejskim)

Walter Zarnecki

 

Zdjęcia: Alicja Otap, Facebook, Twitter, strony wyborcze kandydatów

Categories: Polonia, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*