Kandydaci na lokalne urzędy zabiegają o głosy Polonii. Z wizytą w ZNP

Sześciu kandydatów na różne urzędy lokalne złożyło wizytę w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. Podczas spotkania z prezesem ZNP i KPA Frankiem Spulą i skarbnikiem ZNP Marianem Grabowskim kandydaci przedstawili swe programy wyborcze.

Michelle Harris, radna 8. okręgu miejskiego i przewodnicząca Partii Demokratycznej w tym okręgu, kandyduje na urząd sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook. Harris chce wprowadzić nowoczesne technologie komputerowe do sekretariatu sądu. Obiecuje, że personel instytucji pod jej zarządem odzwierciedlać będzie zróżnicowanie etniczne powiatu Cook, a więc wśród pracowników znajdą się również mówiący po polsku. W prawyborach Partii Demokratycznej Harris stanie w szranki z obecną długoletnią sekretarz sądu Dorothy Brown.

Sędzia Marc Martin chciałby, aby wyborcy zadecydowali o pozostawieniu go na zajmowanym stanowisku w 11. podokręgu w północno-zachodniej części powiatu Cook. Martin urząd sprawuje od kwietnia 2014 r. rozstrzygając sprawy dotyczące poważnych przestępstw. Wcześniej pracował jako adwokat. W zmaganiach o nominację Partii Demokratycznej zmierzy się z dwojgiem kontrkandydatów. Sędzia Martin ma wysokie noty wystawione mu przez stowarzyszenia prawnicze oraz cieszy się uznaniem wśród adwokatów i innych sędziów. Wykładał prawo na IIT i jest autorem licznych publikacji specjalistycznych.

William S. Wojcik, właściciel kancelarii adwokackiej w Oak Lawn, ubiega się o nominację Partii Demokratycznej na urząd sędziego sądu okręgowego powiatu Cook. W wyścigu zmierzy się z trzema rywalami. Wojcik, praktykujący prawo od ponad 30 lat, ma w swym dorobku zawodowym wygrane wielomilionowe odszkodowania w sprawach dotyczących obrażeń cielesnych oraz błędów w sztuce medycznej.

O ponowny wybór do zarządu Wydziału Gospodarki Wodnej Metropolii Chicagowskiej zabiega przewodnicząca zarządu Mariyana Spyropoulos i długoletnia członkini Barbara McGowan. Z tej samej listy wyborczej po raz pierwszy kandyduje Josina Mortia. Wszystkie trzy kandydatki zapewniają, że posiadają kwalifikacje, by zarządzać instytucją, która gospodaruje największym lokalnym bogactwem naturalnym − wodą z jeziora Michigan oraz zapewnia infrastrukturę chroniącą mieszkańców przed powodziami.

Przypomnijmy, że już 28 lutego rozpocznie się wczesne głosowanie w prawyborach. Ich właściwy termin to wtorek, 15 marca.

Tekst i zdjęcia: Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
  • SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*