Jesienny weekend z nami!

Jesienny weekend z nami!

Deszczowy i chłodny weekend warto rozpocząć z “Dziennikiem Związkowym” i kubkiem gorącej kawy lub herbaty!

Razem z wami i z Chicago czekamy na wyrok w sprawie byłego policjanta Jasona Van Dyke’a, który oskarżony jest o zabicie szesnastoma strzałami czarnoskórego nastolatka Laquana McDonalda. Ta historia wzbudza spore emocje w Wietrznym Mieście. U nas przeczytacie artykuł redaktor Joanny Marszałek, która osobiście była na sali rozpraw.

Polecamy też wywiad z ubiegającym się o reelekcję gubernatorem Brucem Raunerem, który w czwartek w siedzibie Związku Narodowego Polskiego spotkał się z przedstawicielami Polonii.

Mamy także relację z sadzenia Dębowej Alei Niepodległości w Yorkville. Jolanta Telega napisała o kolejnych utrudnieniach dla imigrantów w Stanach. To lektura obowiązkowa dla nas wszystkich. Mamy też wywiad z Johnem Guzlowskim, pisarzem polskiego pochodzenia, a od kilku tygodni także naszym felietonistą.

Nie przegapcie także kolejnego odcinka cyklu “Polskie Chicago”, w którym prof. Dominik Pacyga opowiada o pierwszym polonijnym milionerze w historii Wietrznego Miasta. U nas przeczytasz, co wydarzyło się w życiu Polonii w ubiegłym tygodniu oraz o tym, co dzieje się w Chicago i w stanie Illinois.

Do tego dokładamy dwie części ogłoszeń, magazyn “Kalejdoskop” i część czwartą z poradami, przepisami i konkursem “Kupuj gazety, wygrywaj tablety”.

Nie przegapcie także “Dziennika Sportowego”. W tym tygodniu to także obowiązkowa lektura dla tych, którzy kibicują Tomaszowi “Góralowi” Adamkowi.

#CzytajcieZNami!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Comments

 1. R
  R 6 października, 2018, 18:24

  Bardzo dobre wydanie

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 7 października, 2018, 03:21

  Należy czytać po to, żeby nie zapomnieć języka polskiego, tego pisanego, liter, wyrazów. Ja znając dobrze j.rosyjski (zdałem maturę z j. rosyjskiego na 5) po kilkudziesięciu latach ledwo dukam. Poza tym czytając polską prasę -myślisz po polsku i dowiadujesz się jak inni myślą.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*