Jasełka w Polskiej Szkole im.Czesława Miłosza w Schaumburgu

Święta Bożego Narodzenia to czas radości przebywania wśród najbliższych, rodziny, to czas dzielenia się dobrem z innymi ludźmi. Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami, które w naszej szkole przygotowały nauczycielki Agata Olszakowska i Ewelina Głuszko.

Uczniowie klas licealnych, którzy wystąpili w przedstawieniu jasełkowym wprowadzili nas w świąteczną atmosferę 16 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role: Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Heroda, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały śpiewane przez chór dziewczęcy kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

„Maleńka miłość“ – przepiękna kolęda, którą zaśpiewał chór dziewczęcy pod dyrekcją nauczycielki Agaty Olszakowskiej wzruszyła wszystkich obecnych na jasełkach, na których byli: nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście: konsul Piotr Semeniuk z małżonką, ksiądz proboszcz Mirosław Stępień z polskiej parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, Bożena Bielecka, kierownik oddziału PSFCU w Schaumburgu, sześcioro dzieci z Fundacji Dar Serca z opiekunem i rodzicami i inni.
Dzieci z Fundacji Dar Serca są zawsze z nami w okresie świąt Bożego Narodzenia, otrzymują prezenty od Mikołaja.

W czasie ostatniej kolędy młodzi aktorzy wyszli do widzów z opłatkiem, aby wypełnić piękną tradycję łamania się nim i składania świątecznych życzeń.

Anna Dunajewski
dyrektor szkoły

Zdj.  Andrzej Baraniak /NEWSRP

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*