Izba na fali

Izba na fali

W niedzielne południe kilkudziesięciu członków i sympatyków Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej wyruszyło sympatycznym stateczkiem z przystani przy ulicy Wells w rejs po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Jak co roku, od kilkunastu lat, celem rejsu, który trwał około trzech godzin, była integracja.

fot. Robert Wachowiak

fot. Robert Wachowiak

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji, od przelatujących nad naszymi głowami samolotów (w ramach Chicago Air & Water Show), przez zabawę taneczną przy muzyce na żywo, po doskonałą kuchnię.

Na pokładzie przygrywał zespół Dixie Kings w składzie: Włodzimierz Wander – saksofon, Michał Kieńko – puzon, Pascal Pahl – trąbka, Czesław Mogiliński – gitara basowa i Jarosław Łukomski – perkusja, a do tańca zachęcał znany wszystkim z występów w legendarnym polonijnym klubie Cardinal muzyk i showman Jacek Adamski. Z kolei pod pokładem smaczne jedzenie przygotowywał i serwował osobiście znany polonijny kucharz Tomasz Rybiński.

Nas wyjątkowo uwiódł szesnastoletni trębacz Dixie Kings Pascal Pahl, prywatnie syn byłego perkusisty Lombardu Przemysława Pahla. Ten chłopak ma taki talent, że kto wie, czy wkrótce nie trzeba go będzie ochrzcić polskim następcą Miles’a Davisa!

Zdjęcia:

Robert Wachowiak

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*