Irena Moskal-Del Giudice ponownie prezeską KPA-IL

Irena Moskal-Del Giudice ponownie prezeską KPA-IL

W czasie długiego i burzliwego zebrania, członkowie Kongresu Polonii Amerykańskiej – wydziału na stan Illinois wybrali ponownie Irenę Moskal-Del Giudice na urząd prezesa.

Irena Moskal Del Giudice fot.Andrzej Baraniak

Irena Moskal Del Giudice fot.AB/NEWSRP

Będzie to druga kadencja Ireny Moskal-Del Giudice na czele polonijnej organizacji. Przypomnijmy, że prezes KPA-IL jest siostrą Edwarda Moskala, nieżyjącego prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego.

Wybory nowego zarządu odbyły się w poniedziałek na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

Moskal-Del Giudice wygrała dużą przewagą głosów. Otrzymała 107 głosów, a jej rywale Bogdan Strumiński – 44 i Stanley Zagata – 37.

W wyrównanym wyścigu o stanowisko drugiego wiceprezesa zwyciężył Zenon Olejniczak 67 głosami, a jego kontrkandydaci Maria Roszek i Marek Stawiarski otrzymali odpowiednio po 60 i 58 głosów.

Stanowisko drugiego wiceprezesa będzie sprawować Zofia Boris, która pokonała stosunkiem 105 do 77 głosów Halinę Bielowicz.

Urząd skarbnika piastować będzie Ewa Cholewiński, a sekretarza finansowego Jolanta Grocholska, zaś sekretarza protokolarno-korespondencyjnego Jan Płachta. W wyborach nie mieli oni kontrkandydatów.

Stanowiska sześciu dodatkowych wiceprezesów KPA-IL obejmą: Stefan Cheliński, Elżbieta Cimochowicz, Alina Czapulonis,Tomasz Dąbrowski,Mirosława Dulczewska i Anna Zelińska.

Krajowymi dyrektorami zostali: Kazimierz Chlebek, Andrzej Gendłek, Bogusław Niemczewski, Kazimierz Panek i Anna Wierzbicka.

W poniedziałkowych wyborach brało udział 180 delegatów.

Podczas zebrania padły też poważne zarzuty pod adresem “Dziennika Związkowego”. Trwa dochodzenie w sprawie podszywania się nieupoważnionych osób pod naszą gazetę. O jego wynikach poinformujemy po zakończeniu śledztwa i ustalenia sprawców.

(inf. wł.)

 

Categories: Polonia

Comments

  1. Jurek Novak
    Jurek Novak 5 kwietnia, 2014, 00:56

    Gratuluje Wygranej Pani Irene i tak trzymac

    Jurek

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*