Inicjatywa Polonijna o projekcie reformy imigracyjnej

Po wielomiesięcznych dyskusjach i zakulisowych negocjacjach grupa 8 senatorów przedstawiła projekt ustawy imigracyjnej, który zakłada całościową reformę systemu imigracyjnego. Podczas spotkania organizowanego przez Inicjatywę Polonijną poznać będzie można szczegóły legislacji i dowiedzieć się kogo obejmie zmiana przepisów. 

Wprowadzenia zmian w przepisach od lat domagają się miliony imigrantów. fot. Marsz 1 majowy w Chicago - Jacek Boczarski

Wprowadzenia zmian w przepisach od lat domagają się miliony imigrantów. fot. Marsz 1 majowy w Chicago – Jacek Boczarski

Legalizacja imigrantów przebywających w USA, zmiana systemu wizowego, zwiększenie bezpieczeństwa i szczelności granic oraz wprowadzenie systemu punktowego umożliwiającego legalną imigrację do USA to tylko kilka rozdziałów zawartych w ponad 800 stronicowym dokumencie. Jest to pierwsza od 6 lat, tego rodzaju kompleksowa propozycja. Ostania reforma imigracyjna miała miejsce w 1986 i dzięki niej ponad 3 miliony imigrantów zalegalizowało swój pobyt w Stanach Zjednoczonych. Najnowszy projekt ustawy daje szanse legalizacji wielu tysiącom Polaków mieszkającym w USA pod warunkiem, ze spełnią szereg wymogów oraz uiszczą wszelkie opłaty oraz kary będące częścią całego procesu.

Inicjatywa Polonijna od samego początku swoje działalności zabiegała o uchwalenie nowej ustawy imigracyjnej poprzez stały kontakt i nacisk na lokalnych reprezentantów oraz dzięki współpracy z innymi organizacjami społecznymi. Organizacja w ogromnym stopniu przyczyniła się do uchwalenia w Illinois ustaw Illinois DREAM oraz Tymczasowe Prawa Jazdy, które uczyniły stan jednym z najbardziej pro-imigracyjnych.

Spotkanie poświęcone reformie imigracyjnej odbędzie się w środę 15 maja w godz. 20.00-21.00 w siedzibie Fundacji Kopernikowskiej przy 5214 W. Lawrence Ave. w Chicago (aneks).

 

 

 

Categories: Polonia

Comments

  1. JASIO
    JASIO 13 maja, 2013, 00:36

    Polska Inicjatywa Imigracyjna,moze sobie jedynie naciskac na swoj leb…od 10 lt lejecie te same wiadomosci a macie tyle do zaoferowania co siki w klozecie po tanim piwie…z waszym glosem nikt sie nie liczy bo siedzicie na swoich stolkach i udajecie wplywowych od nastu lat bez znaczenia bo jestescie zajeci wlasnym tylkiem a nie imigrantow chocby z Polski a najwiekszym nierobem jest rudy wasz wodz podobnie jak w Polsce podobny ryzy wyzwoliciej…do lopaty wszystkich pseudo dzialaczy organizujacy tylko bankiety z pieniedzy na wasza”dzialalnosc”…Franku Spula!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*