II Olimpiada Wiedzy o Polsce. Drużyna z Trójcowa wraca z brązowym medalem

II Olimpiada Wiedzy o Polsce. Drużyna z Trójcowa wraca z brązowym medalem

„To czego się nauczyliśmy, wykorzystamy na maturze, a to co przeżyliśmy – zapamiętamy na całe życie” – tak podsumowali uczestnictwo w konkursie Julia Gugulski, Michael Kolanko i Victoria Trojanowska, przyszłoroczni maturzyści Polskiej Szkoły im. Trójcy Świętej.

II Olimpiada Wiedzy o Polsce, której organizatorem jest zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie, odbyła się 23 czerwca 2018 r, w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Missisauga. Projekt, realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia ,, Wspólnota Polska”, ma na celu pogłębianie wiedzy o Polsce i skierowany jest do uczniów polonijnych szkół podstawowych i średnich w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna naszej szkoły przygotowana przez wychowawcę klasy Anettę Wesołowską, zwycięsko przeszła przez półfinał, któremu patronowało Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, a który zorganizowany został przez Polską Szkołę im. S.K. Wyszyńskiego w Chicago.

22 czerwca do hotelu w Missisauga przybyli najlepsi z najlepszych, reprezentacje polskich szkół z Hamilton, Edmonton, Montrealu, Toronto, Missisauga, Chicago i Nowego Jorku. Na spotkaniu organizacyjnym uczniowie mieli okazję nie tylko poznać zasady konkursu, ale poprzez przygotowane przez organizatorów gry i zabawy, poznać siebie nawzajem. Wieczór poprzedzający rozgrywki zakończył się ostatnimi powtórkami materiału.

W sobotni poranek w pięknie udekorowanej sali  zgromadzili się nie tylko uczestnicy olimpiady, ale również zaproszeni goście, wśród nich rodzice, którzy dopingowali swoje dzieci, przeżywając razem z nimi każde pytanie. Po części oficjalnej rozpoczęły się konkursowe zmagania, które przebiegły w dwóch etapach. Eliminacje pisemne wyłoniły cztery zwycięskie drużyny, które przystąpiły do walki o miano najlepszych. Finał został przeprowadzony na wzór popularnego telewizyjnego turnieju ,,Jeopardy”, w następujacych kategoriach: Geografia Polski, Historia Polski, Sławni Polacy/ Polscy Nobliści, Literatura, Tradycje i obyczaje/ Święta narodowe.

Można było wybierać pytania o różnym stopniu trudności od 100 do 500 punktów. Emocji nie brakowało, a zacięta walka trwała do ostatniego pytania. Złote i srebrne medale pozostały w Kanadzie, do Chicago przywieźliśmy brąz. Za współpracę przy realizacji projektu Polska Szkoła im. Trójcy Świętej otrzymała dyplom uznania oraz piękną kryształową statuetkę.
Jesteśmy dumni z naszej drużyny, która w Kanadzie godnie reprezentowała polskie szkoły z aglomeracji chicagowskiej. Gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom olimpiady, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Wierzymy, że będą ambasadorami Polski w swoich środowiskach.

Maria Baran, dyrektor szkoły
Anetta Wesołowska, nauczyciel

„Trójcowo wychowuje intelektualnie i duchowo od 1992 r.”
Zapraszamy do naszej szkoły. Szczegółowe informacje na stronie www.szkolanatrojcowie.com

 

 • olimpiada 4
 • olimpiada 1
 • olimpiada 2
 • olimpiada 3
 • olimpiada 5
 • olimpiada 6
 • olimpiada 7
Categories: Polonia

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 1 lipca, 2018, 00:42

  Gratuluję !

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*