I Polonijne Mistrzostwa w siatkówce plażowej

I Mistrzostwa Polonii w siatkówce plażowej odbędą się pod patronatem PGE Skry Bełchatów

I Mistrzostwa Polonii w siatkówce plażowej odbędą się pod patronatem PGE Skry Bełchatów

Junior Board Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego wspólnie z Polonijną Ligą Siatkówki organizują w sobotę 8. sierpnia przy Montrose Beach I Polonijne Mistrzostwa w siatkówce plażowej. Honorowym patronem imprezy będzie jeden z najlepszych europejskich klubów męskiej siatkówki PGE Skra Bełchatów.

Jak zapewnia Szymon Gierut, prezes Polonijnej Ligi Siatkówki, odpowiedzialny za stronę sportową mistrzostw, wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.

– Zawody odbędą się na sześciu boiskach Montrose Beach od godz. 9 rano do 5 po południu. Rywalizacja będzie w trzech kategoriach. Pierwsza dla zespołów sześcioosobowych jest rekreacyjna. Druga dla bardziej zaawansowanych składać się będzie z zespołów czteroosobowych, przy czym w składzie musi być jedna kobieta. Dla czujących się najpewniej w siatkówce plażowej jest kategoria trzecia, zespołów dwuosobowych. Do tej pory zgłosiło się piętnaście drużyn, co nie jest na pewno liczbą powalającą, ale mamy nadzieję, że w ostatniej chwili dołączą do nas kolejne, co uczyni z mistrzostw imprezę nie tylko liczebnie bardziej okazałą, również dostarczającą sporo emocji – dodaje Szymon Gierut.

Paulina Garga-Chmiel z Junior Board Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego nie ukrywa satysfakcji z tego, że udało się zorganizować zawody, że będą one dla zwycięzców historyczne, bo pierwsze, oraz z tego, że nie zabraknie atrakcji również dla kibiców.

– Każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy przyjdą śledzić, to co będzie na boiskach, mają zapewnione emocje. Dla tych, którzy lubią taniec DJ-e będą prezentować swoje nagrania. O godz. 3.30 przewidziany jest występ zespołu Profusion, coraz bardziej popularnego w polonijnym środowisku. Będzie lekcja yogi. Również dzieci nie powinny się nudzić. Przewidziane są dla nich gry, zabawy, malowanie twarzy. W barze, który jest na terenie Montrose Beach będzie można zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne do zaspokojenia pragnienia i łaknienia. Wstęp jest wolny, ale wszyscy, którzy będą chcieli nas finansowo wspomóc, będą bardzo mile widziani. Całkowity dochód przeznaczony będzie na programy charytatywne Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego – zachęca Paulina Garga-Chmiel.

Patronat nad mistrzostwami objęła PGE Skra Bełchatów. Jeden z najlepszych europejskich zespołów ufundował nagrody. Będą koszulki i piłki z autografami czołowych siatkarzy klubu oraz inne akcesoria, które z pewnością stanowić będą cenne pamiątki.

Jak podkreślił prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki, klubowi, w barwach którego występują mistrzowie świata, bardzo zależy na promocji siatkówki poza Polską, stąd zaangażowanie w I Mistrzostwa Polonijne w siatkówce plażowej.

Ci, którzy jeszcze nie zarejestrowali się, mogą to zrobić do środy, wypełniając aplikację na www.paajuniorboard.org.

Dariusz Cisowski

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*