Gorące serca. Akcja charytatywna w Polskiej Szkole im. Fryderyka Chopina

Gorące serca. Akcja charytatywna w Polskiej Szkole im. Fryderyka Chopina

Mimo że na zewnątrz już prawie zima, w Polskiej Szkole im. Fryderyka Chopina już po raz drugi dzieci, rodziców i nauczycieli zorganizowały akcję charytatywną gorących serc dla Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego – akcję pomocy potrzebującym.

Uczniowie czynnie włączyli się do niesienia pomocy innym. W naszych szkołach – 22 listopada w Buffalo Grove i 29 listopada w Palatine – przy głównym wejściu można było zostawić swoje dary – buty, kurtki, zabawki, kosmetyki, itp. Było tego bardzo dużo.

Dzieci z klasy 2 wraz z uczniami 3 klasy liceum pomogły załadować wszystko do samochodu, który przyjechał, aby przewieźć zebrane rzeczy do zrzeszenia, do którego przychodzą po pomoc ludzie w potrzebie.

Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej szkole uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, jak również kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim za gorące serca, dobroć i hojność. Życzymy, aby czas nadchodzących świąt był czasem serdecznej bliskości w rodzinach, szkołach i miejscach pracy.

Mariola Ptasiński

  • IMGP3617
  • IMGP3620
  • IMGP3637
  • IMGP3638
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*