Fundacja Charytatywna  KPA zaprasza młodzież na wakacje w Polsce

Fundacja Charytatywna  KPA zaprasza młodzież na wakacje w Polsce

Pod patronatem Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej ponownie organizowane są wakacje w Polsce dla młodzieży polskiego pochodzenia. Celem inicjatywy jest  udostępnienie młodym ludziom wiedzy o kulturze i historii Polski − informuje Virginia Sikora, prezes  Fundacji Charytatywnej  KPA.

Wizyta w kraju nad Wisłą potrwa trzynaście dni. Jest  przeznaczona dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat, posiadającej członkostwo w Kongresie Polonii Amerykańskiej lub w jednej z czterech polonijnych organizacji bratniej pomocy.

Odlot z Chicago zaplanowano na niedzielę 5 lipca, powrót  w piątek  17 lipca br. Wakacje od strony logistycznej przygotowuje biuro podróży Exciting Poland, które zapewni profesjonalnych przewodników i wytyczy trasę zwiedzania, uwzględniającą m.in. Warszawę, Toruń, Częstochowę i Kraków.

W programie wakacji jest  zwiedzanie ważnych obiektów historycznych i głównych atrakcji turystycznych, w tym m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, obozu Auschwitz-Birkenau, Wieliczki i spływ Dunajcem przez Pieniny.

Koszt wakacji wynosi 2600 dol. i obejmuje: przelot w obydwie strony, hotele, śniadanie i obiad, przejazd luksusowym autokarem oraz bilety wstępu do muzeów i opłaty za atrakcje. Z wymienionej kwoty uczestnicy zapłacą tylko 900 dol. od osoby, ponieważ Fundacja Charytatywna KPA pokryje pozostałe 1700 dolarów.  Każdy uczestnik musi  do 15 marca wnieść 450 dol. bezzwrotnej przedpłaty. Termin uiszczenia reszty opłaty upływa 1 czerwca.

Dodatkowe informacje dotyczące wyjazdu do Polski można uzyskać kontaktując się z Aliną Slomiany pod numerem telefonu: 773 763 9942.

JEŚLI CHCESZ, ŻEBY I TWOJE DZIECKO SKORZYSTAŁO Z POWYŻSZEJ OFERTY, ZAPISZ SIĘ DO ZWIĄZKU NARODOWEGO POLSKIEGO. WYSTARCZY ZADZWONIĆ: (773)286 0500

fot.uroburos /pixabay.com

Categories: Polonia
Tags: polska, wakacje

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*