Frank Spula na spotkaniu z senatorem Durbinem

DSCN7046

Na czwartkowej konferencji zorganizowanej w Ukrainian Cultural Center demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin zapowiedział wystąpienie do Senatu Stanów Zjednoczonych o pomoc zbrojną dla Ukrainy w przypadku zerwania przez Rosję zawartego w Mińsku porozumienia o zawieszeniu broni. Senator Durbin podkreślił konieczność gotowości zbrojnej oraz natychmiastowej interwencji w wypadku wkroczenia do Mariampola (Ukraina) wojsk rosyjskich.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele środowisk ukraińskich w Chicago oraz przedstawiciele społeczności litewskiej, łotewskiej oraz polskiej, którą reprezentował prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank J. Spula.

A.Kuklińska

Categories: Polonia

Comments

 1. Politolog
  Politolog 17 kwietnia, 2015, 00:11

  Pomoc militarna Carskiej Rosji dla Abrahama Lincolna i USA w latach 1861 – 1865 miała DECYDUJĄCE znaczenie dla URATOWANIA USA przed rozpadem państwa na dwie części. Już na wiosnę 1862 roku „Union Army” zaczęło dotkliwie odczuwać BRAKI prochu strzelniczego.
  Abraham Lincoln napisał błagalny list do Cara Rosji o wsparcie polityczne i militarne dla „Union Army”.
  Confederatom z Południa USA bardzo pomagała Anglia.
  W Carskiej Rosji ładowano masowo beczki z prochem na rosyjskie żaglowce, które woziły te ładuneki aż do końca 1865 roku do USA.
  Abraham Lincoln napisał kilka listów do Cara Rosji z PODZIEKOWANIEM za wsparcie dla USA w których są sformułowania, że gdyby nie było pomocy militarnej Rosji dla „Union Army” to bardzo dobrze uzbrojona armia Confederatów przez Anglię i Francje by nie została pokonana, a USA by się ROZPADŁO na dwie części.
  Abraham Lincoln w jednym ze swoich listów do Cara Rosji Aleksandera II Mikołajewicza (okres panowania: 1855-1881) napisanym na początku 1864 roku pogratulował Carowi „rozpędzenia rebeliantów” na zachodnich rubieżach Carskiej Rosji. Tutaj chodziło o słumienie Polskiego Powstania Styczniowego ! Orginały listów Lincolma do Aleksandera II Mikołajewicza na ten temat były wystawione na specjalnej wystawie w Moskwie w 2002 roku na jesieni w trakcie odwiedzin tam George W. Busha.
  Dick Durbin NIE MA o takich sprawach pojęcia, jak pomoc Rosji miała POWAŻNE znaczenie, że obecny kształt USA właśnie ZAWDZIECZA Rosji. Ten temat jest całkowicie POMINIĘTY w nauczaniu historii w szkołach oraz uniwersytetach USA.
  Frank J. Spula prawie w ogóle NIE MA wiedzy historycznej o USA i prawie NIC NIE wie z zakresu historii Polski lub Europy. O geopolityce nie ma zielonego pojecia.
  Obecna Rosja nie ma najmniejszego zamiaru wkraczać czy podbić Ukrainy. Gdyby Rosja miała taki zamiar to tą sztucznie nadymaną terytorialnie WYDMUSZKĘ Ukrainę armia Rosyjska by zajęła CAŁKOWICIE w 60 godzin !
  Tym bardziej Rosja NIE zaatakuje Polski, będącej członkiem NATO i UE. Polska NIE znajduje się w rosyjskiej przestrzeni geopolitycznej, sformułowanej w DOKTRYNACH Miedwiediewa i Putina.
  Celem tej operacji „kijowski Majdan 2014″ była wymuszenie ZMIANY przez USA geopolitycznego układu sił w Europie, a nawet na świecie, której istotą było WYPCHNIECIE Rosji z Europy, RABUNEK resztek ukraińskiej gospodarki przez niemieckie firmy pod rosyjskim nosem, a USA ma w planie zbudowanie imperialnych baz wojskowych jak w Kosowie, które nas amerykanów BANKRUTUJĄ.
  Obecny ANTY-polski „rząd warszawski” należy do żydowskich NEOKONÓW i niemieckich WŁAŚCICIELI razem z tymi „niezależnymi” żydo-niemieckimi mediami PRZYGOTOWUJĄ nas Polaków do otwartej AGRESJI państw zachodnich razem z USA przeciwko Rosji, tak aby FAŁSZYWIE POZOROWAĆ jako uprawnioną „samoobronę” gdy Rosja w ogóle NIE atakuje.
  USA i zbrojne ramie żydo-banksterów NATO usiłuje SPREPAROWAĆ klasyczną sytuacje, gdy AGRESOR kłamliwie przedstawia się jako „OFIARA”, aby zmobilizować opinię publiczną zwłaszcza w wykołowanych politycznie USA czy Polsce, aby NAIWNI oszukani Polacy stanęli po stronie AGRESORA czyli NATO.
  Medialna zakłamana wrzawa sugeruje, że żydoski „rząd waszyngtoński” cały czas usiłuje doprowadzić do ZWARCIA z Moskwą i zaatakowania Rosji, aby ją ROZBIĆ identycznie jak ukrainę. To się NIE uda, gdyż V kolumna w Rosji zostanie NATYCHMIAST rozgrmniona i żadch „majadanów” w Moskwie NIE BEDZIE !
  Zapamiętajcie sobie przeciętni kołowani ludzie w Polsce czy tutaj w Chicago, że NALEŻY się BAĆ imperialnego znanego AWANTURNICTWA Waszyngtonu obskoczonego przez żydowskich NEOKONÓW niż tejże Rosji.
  Obecny partyjny przestępczy GANG polityczny PO-PiS-PSL-SLD/PZPR podpuszcza nas Polaków do ROZPETANIA wojnę miedzy Polską i ROSJĄ z INSPIRACJI neokonów z Waszyngtonu.
  Nam Polakom ta skorumpowana ROZKRADZIONA oraz ZBANKRUTOWANA wydmuszka Ukraina NIE jest potrzebna ! Ci przekupieni oligarhowie i OŁUPIENI do reszty nacjonaliści ukraińcy z Kijowa mają głupie ROZCZENIA terytiorialne do Polski.
  Frank Spula NIE powinien chodzic do jakis tam Ukrainian Cultural Center i NIGDY NIE wspomagac banderowskiej Ukrainy, bo ona w dzisiejszych warunkach geopolitycznych może być WIEKSZYM dla Polaków zagrożeniem niż Rosja.
  Rosja nie ma pretensji terytorialych wobec Polski – Ukraina je MA i to WIELKIE ROZCZENIA terytorialne do Polski ! Nie tylko do Chełma i Przemyśla ale także do Krakowa: „Kraków to stare ukraińskie miasto” – czytamy w książce LEKTURZE OBOWIĄZKOWEJ z historii w szkołach ukraińskiego polityka nacjonalistycznego ze Lwowa Rostysława Nowożenca pt. „Ukraińskie miejsca w Polsce” („Rzeczpospolita” 2010.05.07). Nacjonalistom ukrainskim kompletnie SZAJBA odbija i NIE MA o czym z nimi rozmawiac. Trzeba ich IGNOROWAĆ !
  Polonio w Chicago i Polacy w Kraju, a przede wszystkim REALNI politycy zacznijcie wreszcie trochę myśleć i TROSZCZYĆ się przede wszystkim o swoją ojczyznę POLSKE – o jej i Polaków interes narodowy. Przestańcie martiwć się o jakiś Krym i Donbas. Martwcie się o polski Kraków, aby pogrobowcy UPA nie zaczęli wyciągać po niego swe łapy, zakrwawione od 1943-45 krwią Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  Polacy w zamieszkali w Kraju i za granica NIE głosujcie w wolnych wyborach na PRZEDSTAWICIELI gangsterskiego przestępczego systemu partyjnego PO-PiS-PSL-SLD nie lojalnego Polsce. Głosujmy TYLKO na kandydatów z POZA tego złodziejskiego SYSTEMU partyjnego. Ten „po-okrągłowo-stołowy” skorumpowany SYSTEM partyjny wygenerował katastrofę Smoleńską, a teraz popycha Polaków do WOJNY z Rosją ! Ten system MUSIMY OBALIĆ za pomocą udziału w wyborach absolutnie NIE głosując na stary system lecz na UGRUPOWANIA Narodowe. Ten SYSTEM partyjny PO-PiS-PSL-SLD/PZPR też rozbił celowo i skonfliktował Polonię w USA, Kanadzie, Australii na CAŁYM Świecie. Musimy wszystko zrobić aby ten stary SYSTEM oartyjny PRZEPADŁ w wyborach i został wyrzucony do ŚMIETNIKA politycznego.
  Polska MUSI byc NEUTRALNA w tym konflikcie imperialnym żydowscy bank-sterzy z Rosją, gdyż my Polacy NIC tutaj NIE MAMY do ugrania dla SIEBE, a jedynie TYLKO STRACIMY gdyż będziemy ZNISZCZENI !

  Reply this comment
 2. Czytaczka
  Czytaczka 17 kwietnia, 2015, 03:40

  W tym artykule „Frank Spula na spotkaniu z senatorem Durbinem” NIE informujecie KTO konkretnie wystąpił z inicjatywą tego spotkania, czy też KTO zabiegał, aby takowe się odbyło akurat Ukrainian Cultural Center .
  To jest bardzo ważna informacja KOMU zależało, aby akurat tam przygonic F.Spulę .
  Jak role miał tam odegrać F.Spula ?
  Też tego nie napisaliście.
  KTO pierwszy „zagajał” prowadził ten spęd ?
  Przecież my z polskiego DOŚWIACZENIA już wiemy doskonale, że Stany Zjednoczone nie potrzebują sojuszników, a WASALI, którym powierzają różne role do odgrywania w ich intrygach politycznych i zaborczych podbojach, które służą wyłącznie żydowskim bank-sterom.
  Stany Zjednoczone, które kontrolują NATO, są państwem o charakterze imperialnym, które chciałoby swoją politykę, swoją wizję linii politycznej NARZUCIĆ innym podmiotom. To mniej lub bardziej się udaje.
  Ukraincy ten haczyk POŁKNELI i mają to co mają, czyli maksymalnie skonfliktowali z innymi narodami żyjącymi od stuleci w pokoju. Teraz gdyż urząd państwowy Ukrainy stosuje RASISTOWSKIE DOKTRYNY Bandery i Doncowa jako oficjalne państwowe co właśnie jest żródłem konfliktu i rozpadu państwa. Czy o tym była mowa na tym spotkaniu bo to jest najistotniejsza sprawa.
  Ale JAKĄ rolę w tym momencie miało to spędzenie różnych wasali w tym akurat Ukrainian Cultural Center ,aby oni podżyrowali używanie te ukraińskich strasznych oficjalnych DOKTRYN Bandery i Doncowa które wygenerowały konflikt ?
  Czy redakcja Dziennika Związkowego tego nie zauważa, że sankcje nałożone na Rosje NIE mają już związku z Ukrainą, że jest to problem czysto POLITYCZNY, bowiem sankcje mają na celu powstrzymanie rozwoju gospodarczego Rosji.
  Co sadzicie CZY USA jest nastawione na antagonizowanie Rosji czy odosobnienie Rosji?
  A może jedno i drugie ?
  Proszę zwrócić uwagę, że rywalizacja międzynarodowa jest formą interakcji czy współistnienia państw , co niby FASADOWO wspiera USA, ale cały Świat też już wie, że rząd waszyngtoński pod dyktando neokonów celowo skłuca państwa i Narody na Świecie.
  I w tym momencie, czy to Rosja czy to Stany Zjednoczone będą zawsze korzystały z okazji, żeby swojego przeciwnika, czy też potencjalnego przeciwnika, jakimiś sposobami, najlepiej najtańszymi OSŁABIĆ po przez wygenerowanie konfliktu z sąsiadami.
  Czy to o to chodzi ?
  Przedłużając te sankcje USA próbują zdezorganizować w pewien sposób gospodarkę Rosji, a przez to osłabić jej pozycję międzynarodową, a to wywołuje konflik nie z winy Rosji lecz USA.
  Czy tego nie zauważacie ?
  To co robi rząd waszyngtonski odbija się bolesnym rykosztem na Polakach z bardzo poważnymi ich stratami na razie tylko ekonomicznymi, a może być jeszcze gorzej, gdy podpuszczony Dick Durbin będzie szczuc Polaków i Polonie na Rosje.
  F.Spula w takich makabrycznych zagrywkach nie powinien uczestniczyć siadając do stołu z awanturnikami ukraincami.
  Niech głuptasy ukraincy sobie sami dalej „drą koty” z Rosją i ponoszą wszystkie konsekwencje wynikające z tego ich awanturnictwa.
  Czy wiecie, że 48% całego eksportu produktów wytwarzanych na Ukranie szło do Rosji, a teraz zero, nic. To co ukraina sprzedawała Rosji nikt teraz inny tego nie kupi w Europie. Ukraincy to są śmieszni samobójcy ekonomiczni. Czy o takich sprawach jest zorientowany Frank Spula czy tylko milczącym WASALEM ?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*