Frajda dla najmłodszych, oddech dla rodziców. Piknik Zrzeszenia Polskich Przedszkoli

Frajda dla najmłodszych, oddech dla rodziców. Piknik Zrzeszenia Polskich Przedszkoli

Kilkaset dzieci z rodzicami i opiekunami wzięło udział w drugiej edycji pikniku dla przedszkolaków zorganizowanego w minioną niedzielę w parku Schiller Woods  przez chicagowskie Zrzeszenie Polskich Przedszkoli.

Piknikowa impreza rozpoczęła się mszą świętą połączoną z możliwością otrzymania przez najmłodszych indywidualnego błogosławieństwa z rąk duszpasterzy z Polski: księdza Ryszarda Drozda z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stawie oraz księdza Przemysława Kuśmierza z parafii św. Pawła w Lublinie.

Po nabożeństwie maluchy z poszczególnych przedszkoli zaśpiewały wspólnie piosenki, a prezes zrzeszenia Katarzyna Łapsa zapraszając do wspólnej zabawy i degustacji smacznego jedzenia wręczyła dyrektorom przedszkolnych placówek dyplomy uznania.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała różnego rodzaju zabawom na powietrzu. Były tańce i zdjęcia z postaciami z bajek oraz skoki na materac z balonów. Przy piknikowej kolejce cały czas pełno było maluchów chętnych do skorzystania z przejażdżki. Przez kilka godzin trwało oblężenie dmuchanych namiotów, w których dzieci mogły bezpiecznie fikać koziołki i skakać.

Zabawy sportowe prowadził właściciel szkółki piłkarskiej Jacek Tomczak. Przyszli adepci piłki nożnej mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu do bramki, biegach i jeździe na rowerach.

Na stoisku Fundacji “I ty możesz zostać moim aniołem” dzieci otrzymywały balony i mogły zafundować sobie malowanie twarzy. – Malujemy dzieciom buzie, robimy z balonów różne zwierzątka, bajkowe postaci, a wszystko po to, żeby zbierać fundusze dla naszego kolejnego podopiecznego, którym jest chory na raka Kacperek. Dziecko czeka na fundusze, które pozwolą mu wyjechać do kliniki we Włoszech na leczenie przeciwciałami. Z takiego leczenia skorzystało do tej pory dziesięcioro naszych podopiecznych. Pragnę serdecznie podziękować prezesce zrzeszenia Katarzynie Łapsie i całemu zarządowi za zapraszanie nas na organizowane przez nich imprezy. Praktycznie od początku powstania naszej organizacji możemy liczyć na takie wsparcie z ich strony – powiedziała wiceprezes fundacji Małgorzata Pachota.

– Bardzo ładny i udany piknik. Tyle atrakcji i zabaw dla dzieci w jednym miejscu rzadko się zdarza. Niech żałują ci, którzy nie pofatygowali się do parku, aby uczestniczyć w tej imprezie – powiedziała Małgorzata Tatar, mama dwóch córek, która wraz z całą rodziną przyjechała na piknik z południowej części naszej metropolii. Pani Małgorzata nie wyobraża sobie wychowywania dzieci bez posyłania ich do przedszkola. Jej zdaniem maluchy w przedszkolu bardzo dużo się uczą i lepiej rozwijają.

W ramach zrzeszenia organizowana jest pomoc w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli i właścicieli przedszkoli. To w głównej mierze dzięki zrzeszeniu szkolenia te prowadzone są przez stan Illinois w języku polskim. Zrzeszenie organizuje konkursy plastyczne i muzyczne dla przedszkolaków. Są one rozstrzygane w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

– Apeluję do koleżanek, które nie są jeszcze członkami naszego zrzeszenia, żeby zgłosiły swój udział, bo wspólnie możemy o wiele więcej zdziałać, a jako organizacja jesteśmy honorowane nie tylko przez polonijne środowisko, ale także przez władze stanowe. Dzięki temu, że jesteśmy razem, możemy zrobić dużo więcej dla naszych dzieci  − zachęcała prezes Katarzyna Łapsa.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*