Fotospacer po Chicago – ZOBACZ ZDJĘCIA DARIUSZA LACHOWSKIEGO

Fotospacer po Chicago – ZOBACZ ZDJĘCIA DARIUSZA LACHOWSKIEGO

To był pierwszy taki fotospacer ulicami Chicago. Zorganizował go portal fotograficzny 500px.com. W połowie czerwca grupa zapaleńców udała się w miasto ze swoim aparatami. Wśród nich także nasz fotoreporter Darek Lachowski.Zatrzymane migawką sceny, ludzie i miejsca dają smak lata w Chicago. Zobaczcie sami…


Pierwszemu fotospacerowi patronował współzałożyciel portalu 500px.com Evgeny Tchebotarev. Evgeny w rozmowie z „Dziennikiem Związkowym” przyznaje, że nietrudno zakochać się w Chicago.

– To moja druga wizyta w Chicago i mam nadzieję, że nie ostatnia. Pokochałem to miasto jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Jako firma 500px postanowiliśmy zorganizować w niektórych miastach USA właśnie takie Photowalk jak dzisiejszy, mające za zadanie promować aktywne spędzanie czasu z aparatem. Jestem wielkim fanem architektury i w Chicago mam możliwość oglądania tego wszystkiego, czego brakuje mi czasem w Toronto. Jest to nasz pierwszy oficjalny Photowalk w tym mieście.

Evgeny opowiada także o scenariuszu takich ulicznych warsztatów
– Mamy tu ponad pięćdziesiąt osób w różnym wieku i różnej narodowości. Będziemy starali się nauczyć fotografować w miejscach publicznych, używać szerokiego obiektywu, wyławiać z tłumu ciekawe osoby i wspólnie cieszyć się spędzonym w ten sposób czasem. Naszą przygodę zaczęliśmy od spotkania przy „fasolce”, czyli Cloud Gate. Potem ulicami miasta pójdziemy w kierunku Navy Pier i tam, zainteresowani, będą mogli przejechać się na kole i zrobić jeszcze kilka zdjęć i tym zakończymy nasze spotkanie.

nasze polskie dziewczyny

Od zdjęć przy karuzeli naprawdę kręci się w głowie….

DSC_8615 

Tekst i zdjęcia Dariusz Lachowski

Cincopa WordPress plugin

Categories: (F)oto Ameryka, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*