Dzieci pomagają chorym rówieśnikom. Obcięły włosy na peruki dla koleżanek

Dzieci pomagają chorym rówieśnikom. Obcięły włosy na peruki dla koleżanek

Z okazji Dnia Dziecka Galeria 259 z Mount Prospect zorganizowała pokaz mody połączony z obcinaniem włosów na peruki dla dzieci po chemoterapii. Dziewczynki zdecydowały się przekazać swoje piękne, długie włosy, z przekonaniem, że chociaż w ten sposób mogą pomóc chorym rówieśnikom. Najmłodsza uczestniczka miała 6 lat.

Ostatnie chwile przed ścięciem włosów

Ostatnie chwile przed ścięciem włosów

Podczas pokazu mody dziewczynki zaprezentowały się w rożnych kreacjach i miały okazję poczuć się, jak prawdziwe modelki. Były błyski fleszy oraz krótkie przedstawienie. Nie można nie zauważyć, że nasze polskie dzieciaki mają wielki potencjał i kto wie, czy za parę lat nie zobaczymy któregoś w nich na prawdziwym wybiegu.

Podziękowania należą się sponsorom Agnieszce Kulig, Mariuszowi Bugara, Piotrowi Wojtanowiczowi, Klaudii Kawie, którzy ufundowali cenne nagrody oraz zafundowali dzieciakom pizze i napoje.

Podczas całej imprezy zbierano pieniądze na leczenie Ninki Kubik walczącej z rakiem, podopiecznej chicagowskiej Fundacji You Can be my Angel. Zebrana  kwota to 266 dolarów.

Fundacja You Can Be My Angel planuje z początkiem października  zorganizowanie dnia solidarności z osobami chorymi na nowotwory, połączonego z obcinaniem włosów. Jeżeli ktoś chciałby podarować swoje włosy na peruki dla dzieci chorych na raka, a nie zrobił tego w trakcie imprezy w Mount Prospect, to ma szansę zrobić to jesienią. Zapuszczajcie więc włosy i do zobaczenia…

Tekst i zdjęcia: Piotr Jezioro

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia

Comments

  1. Anna
    Anna 5 stycznia, 2015, 07:07

    o ja niesamowite! ja pomagam Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci i wiem, że warto!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*