Dzieci dzieciom w Dniu Dziecka. Piknik Fundacji Dar Serca

Dzieci dzieciom w Dniu Dziecka. Piknik Fundacji Dar Serca

Nowe, bardzo kameralne miejsce pikniku Daru Serca w parku La Bagh Woods, nieopodal zbiegu ulic Foster i Cicero okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wymarzona wręcz pogoda, jaka panowała pierwszego czerwca w Chicago i bogaty program dziecięcego pikniku zgromadził na nim kilkaset osób; w większości dzieci.

Na twarzach dzieci pojawiły się piękne malunki

Na twarzach dzieci pojawiły się piękne malunki

Wśród licznych atrakcji na milusińskich czekała kolejka, stanowiska do gier oraz zabaw sprawnościowych i zręcznościowych, a także estrada, na której popularny aktor Krzysztof Arsenowicz i Marek Jezuit z fundacji prowadzili konkursy.

Piknikowa impreza nie byłaby nic warta, gdyby nie kuchnia serwująca golonki, kiełbaski, krupnioki, a przede wszystkim znakomite placki ziemniaczane.

– Wszystko zaczęło się o godzinie 11-tej mszą świętą, a teraz wszyscy wspaniale się bawią – informuje prezes fundacji Dorota Malachowski. – Cieszymy się, że Polonia tak licznie odwiedza nas w nowym miejscu. Wspaniała pogoda i zabawa cieszą wszystkich, a szczególne nas i naszych podopiecznych, którzy przebywają na leczeniu. Mamy pod opieką ośmioro dzieci, a za parę godzin na O’Hare ląduje Andżelika, kolejna dziewczynka, która będzie leczona na Florydzie. Mamy się kim opiekować i na kogo zbierać pieniądze – mówi prezes Malachowski.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*