Dyskoteka w muzeum? I to jaka!

dsc_1207

Tego jeszcze nie było − dyskoteka w Muzeum Polskim w Ameryce, gdzie zwykle odbywają się poważne uroczystości nawiązujące do życia społecznego i kulturalnego Polonii. Okazuje się jednak, że miejsce wcale nie straciło na prestiżu, a ożyło przebojami i energią gości, którzy świetnie się bawili w rytmach lat 80. i 90.

Impreza charytatywna, z której cały dochód został przeznaczony na fundusz generalny muzeum, okazała się sukcesem. Odbyła się 10 września w Sali Głównej im. Sabiny F. Logisz.

Zanim rozbrzmiały minione przeboje – mecenasi MPA zostali zaproszeni na przyjęcie w Galerii im. Elizabeth Ann i Stephena Kuśmierczaków. Wysłuchali też prezentacji i obejrzeli eksponaty ze skarbca Muzeum Polskiego wydobyte specjalnie na tę okazję. Artefakty zaprezentowała Iwona Bożek. Natomiast Edyta Targońska zapoznała zebranych z najnowszą edycją informatora na temat zasobów archiwalnych placówki.

Goście, a wielu z nich w strojach wprost z dyskotek z lat 80., po części oficjalnej ruszyli na podświetlany parkiet. W miniony wiek muzycznie przeniósł ich DJ Kamil Bartoszcze z KBE Entertainment, prezentując niezapomniane nagrania. Konkurs na kostium, przygotowany przez Yolę Kaczmarską-Waltos − oceniany przez jury oraz publiczność − wygrała wspaniale wyglądająca para – Agnieszka i Andrzej Chruszczykowie, którzy wygraną nagrodę pieniężną ofiarowali na cele MPA.

Zabawa trwała do późna, a Sala Główna im. Sabiny Logisz wibrowała światłem i dźwiękiem.

(MPA)

Zdjęcia: Andrzej Brach

  • dsc_0704
  • dsc_0728
  • dsc_0795
  • dsc_0863
  • dsc_1207
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*