Dębowa Aleja Niepodległości

Dębowa Aleja Niepodległości

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, organizator projektu Dębowa Aleja Niepodległości zaprasza stowarzyszenia, kluby, fundacje, firmy, parafie, szkoły polonijne i inne organizacje oraz osoby prywatne do włączenia się w projekt posadzenia dębu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 29 września o godz. 11.11 am w Ośrodku Młodzieżowym Dystryktu XII i XIII Związku Narodowego Polskiego w Yorkville/Plano. Upamiętnijmy wspólnie wydarzenia sprzed 100 lat, manifestując łączność Polonii z Ojczyzną.

Przypomnijmy, że w czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 11.11 rano, przed siedzibą Związku Narodowego Polskiego w Chicago posadzony został pierwszy Dąb Niepodległości, będący inauguracją projektu „Dębowa Aleja Niepodległości”.

Dąb to symbol siły i przetrwania, żywy pomnik pamięci o tych, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie i tych, którzy teraz z wdzięcznością hołd im oddają. Biały dąb to również jeden z symboli stanu Illinois, który w tym roku obchodzi 200. rocznicę przyłączenia do Unii Stanów Zjednoczonych i jest licznie zamieszkały przez osoby polskiego pochodzenia.
aa
Niech uroczystość sadzenia dębów zgromadzi i zjednoczy społeczność polonijną aglomeracji chicagowskiej! Zapraszając do współtworzenia Dębowej Alei Niepodległości nauczyciele oferują: sadzonkę dębu, biało-czerwoną wstęgę, deklarację Dębowej Alei Niepodległości, certyfikat, wpis na tablicę fundatorów.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy trzeba przesłać organizatorowi wraz z czekiem w wysokości 100 dol. do dnia 21 września wystawiony na: Zrzeszenie Nauczycieli Polskich z dopiskiem w memo: Aleja Kopertę z dopiskiem Aleja należy zaadresować i przesłać na adres: Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce 6544 W. Higgins Ave. Chicago, IL 60656. Chętni do posadzenia dębu w swojej okolicy przy parafii, szkole lub siedzibie organizacji w ramach projektu Dębowa Aleja Niepodległości powinni napisać na adres e-mail: aleja1918.2018@gmail.com.

(Uwaga! Organizator projektu oraz Zarząd Młodzieżowego Ośrodka PNA
nie ponoszą odpowiedzialności za kondycję sadzonki dębu)

fot.RUI MINDERICO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

 

POBIERZ FORMY:

FORMA 1

FORMA 2

 

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*