Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

W czwartek 18 października w Rosemont koło Chicago rozpoczęły się trzydniowe obrady Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej. Podczas zjazdu wybierany jest nowy zarząd organizacji i dyskutowane są kwestie ważne dla żywotnych interesów polskiej społeczności w USA. Dyrektorzy KPA uczczą też stulecie niepodległości Polski uczestnicząc w koncercie.

Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej odbywający się w dniach 18-20 października, ma miejsce w hotelu Hyatt Rosemont (6350 North River Road) w Rosemont koło Chicago.
W pierwszym dniu spotkania, w części inauguracyjnej, prowadzonej przez Steve’a Tokarskiego i prezesa KPA Franka Spulę, wystąpił z przemówieniem kanclerz seminarium w Orchard Lake w Michigan ks. Mirosław Król, zaś gościem honorowym wieczornego przyjęcia i głównym mówcą był senator Rzeczypospolitej Jan Maria Jackowski.
Na piątek zaplanowano m.in. wybory zarządu, wystąpienie kongresmana Dana Lipinskiego (demokrata z 3. okręgu w Illinois) oraz wykłady profesorów Jamesa Puli i Donalda Pienkosia na temat popularyzacji wiedzy o Polsce w społeczeństwie amerykańskim i o polskiej kulturze w USA, a także prelekcję konsula honorowego RP w Missouri dra Wojciecha Golika o konieczności wprowadzenia przez rząd Polski przepisów traktujących sprawiedliwie emerytów mieszkających poza granicami RP (piątek po południu).
W sobotnim programie zjazdu są kolejne wystąpienia, złożenie sprawozdań z działalności wydziałow stanowych, rezolucje i podsumowanie obrad.
W niedzielę dyrektorzy KPA będą świętowali stulecie niepodległości Polski podczas uroczystego koncertu „Przeboje Niepodległej” w chicagowskim Orchestra Hall w śródmieściu.

Alicja Otap

a.otap @zwiazkowy.com

fot.KPA/Pixabay.com

Categories: Polonia

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 19 października, 2018, 01:47

  Moim zdaniem dla Polonii i Polaków sprawy polskie powinny być najważniejsze.

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 19 października, 2018, 01:49

  Tylko silnym naciskiem na rząd w Polsce może Polonia coś osiągnąć ! I nie ważne kto rządzi, ważne by stawiać twarde warunki i duże wymagania.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*