Chicagowska Polonia żegna śp. Teresę Mirabellę

Chicagowska Polonia żegna śp. Teresę Mirabellę

W sobotę zmarła Teresa Mirabella, współzałożycielka wspólnoty Anawim, od blisko 30 lat zaangażowana w pomoc polskim bezdomnym w Chicago. W środę i czwartek Polonia będzie żegnać działaczkę.

Czuwanie przy Zmarłej odbędzie się w najbliższą środę 23 października w godzinach 5-9 pm w domu pogrzebowym Casey Laskowski przy 4540 W. Diversey Ave, Chicago, IL 60639. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 24 października: od 9 am – modlitwa różańcowa przy trumnie Zmarłej, a następnie msza święta pogrzebowa o 10 am w kościele Świętej Trójcy przy 1118 N Noble St, Chicago, IL 60642. Teresa Mirabella zostanie pochowana na cmentarzu św. Wojciecha w Niles.

W założonym wspólnie z ojcem Błażejem Karasiem ośrodku dla bezdomnych mężczyzn Anawin, którego obecna siedziba znajdowała się przy kościele św. Trójcy, pełniła rolę kierownika, sekretarki, skarbnika, psychologa, pielęgniarki, kierowcy. Szukała rodzin, załatwiała leczenie odwykowe, pomagała w organizowaniu pogrzebów osób bezdomnych lub wysyłce prochów do Polski. Niejednokrotnie do wydatków dokładała z własnej kieszeni. Widząc potrzebę stworzenia podobnego ośrodka dla bezdomnych kobiet, częściowo z własnych pieniędzy zakupiła dom i remontowała go z pomocą wolontariuszy oraz mężczyzn z Anawim.

Nasza gazeta dowiedziała się, że Teresa Mirabella zmarła wskutek komplikacji po grypie i zapaleniu płuc. Cześć Jej pamięci!

(jm)

Na zdjęciu: Teresa Mirabella przed budynkiem, gdzie powstawał dom dla bezdomnych Polek w Chicago, 2015 rok
fot.Grzegorz Dziedzic

Categories: Polonia

Comments

 1. ana
  ana 22 października, 2019, 02:33

  Grypa przyczyną śmierci…, tak pracują służby medyczne w Chicago…, to klika dobrze zarabiających morderców stosujących śmiertelne procedury medyczne.

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 22 października, 2019, 12:43

  Ana i po co takie glupoty plesc?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*