Centrum Chicago: Polacy z ulotkami ws. Smoleńska

Centrum Chicago: Polacy z ulotkami ws. Smoleńska

W piątek po południu 15 osób (nie licząc dziennikarzy) pojawiło się na Daley Plaza, w centrum Chicago, by rozdawać ulotki z apelem do amerykańskich polityków o poparcie polskich starań o powołanie międzynarodowej komisji  w sprawie Smoleńska.

Pełna relacja z chicagowskich obchodów piątej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem w najbliższych weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.

Zdjęcia: Andrzej Baraniak

 • DSC_0159
 • DSC_0179
 • DSC_0184
 • DSC_0169
 • DSC_0160
 • DSC_0165

 

Categories: Polonia

Comments

 1. ADALBERT
  ADALBERT 12 kwietnia, 2015, 10:46

  ” THE DISMANTLING OF THE POLISH STATE HAS JUST ENDED.NOW PEOPLE WILL START TO DISAPPEAR .”
  ( Dr Janusz Kurtyka )

  http: // SmolenskCrashNews.com

  Reply this comment
 2. Polski Obywatel z RP
  Polski Obywatel z RP 16 kwietnia, 2015, 14:08

  Ludzie przecież rządzący ANTY-polski gang PO-PSL „rządu warszawskiego” w 2010 roku oficjalnie zdecydowanie ODMÓWIŁ sam D.Tusk, Graś … i inni kryminaliści z PO-PSL-SLD/PZPR i NIE chcieli jakiej kolwiek pomocy z zachodu w formie powołania „komisji międzynarodowej” w śledztwie zmierzającym do wyjaśnienia ZAMACHU rządowego polskiego samolotu w Smoleńsku 10-IV-2010 r. Przecież mafiozo D.Tusk razem z T.Arabskim, Grasiem i Nasołowskim też ODMÓWILI dowóctwu NATO w Europie że ich „rząd” doskonale poradzi sobie we wszystkich sprawach dochodzeniowych !!!
  Czy 15 osób (nie licząc dziennikarzy), którzy pojawili się na Daley Plaza, w centrum Chicago, by rozdawać ulotki z apelem do amerykańskich polityków o „poparcie polskich starań” o powołanie „międzynarodowej komisji” w sprawie Smoleńska rzeczywiście NIE WIECIE o trych faktach że „rząd warszawki” zdecydowanie ODMÓWIŁ takowej pomocy międzynarodowej w dochodzeniu.
  Przecież ktoś z zachodu NIE jest w stanie ZMUSIĆ tych zamachowców z Warszawy „rząd warszawki” aby oni ROZLICZALI jak działa „Komisja Laska” czy tego zmachowca Seremeta którzy NIE chcą aby ktoś wyjaśnił faktycznych przyczyn i przebiegu krwawej katamby w Smolensku 10-IV-2010 roku.

  Aby co kolwiek UCZCIWIE wyjaśnić i dochodzić PRAWDY dotyczącej katastrofy Smolenskiej NAJPIERW koniecznie POTRZEBA OBALIĆ z zimna krwią ten przestępczy anty-polski SYSTEM partyjnego gangu PO-PiS-PSL-SLD/PZPR i ich wszystkich ARESZTOWAĆ, pozamykać w wezieniach a następnie „odpowiedno” PRZEPYTAC tak aby zaczeli się „SYPAC” na wzajem jak to oni ZOORGANIZOWALI ten ZAMACH Smolenski.
  Do tego na razie nie jest potrzebna „komisja miedzynarodowa” lecz my Polonia MISIMY spowodować i wpłynąć aby ten anty-polski system „okrągłostołowy” z 1989 roku faktycznie rzadzacy do dzisiaj OBALIĆ oraz ROZLICZYC z ich oczywistych przestępstw.

  Czy redakcja Dziennika Związkowego rzeczywiście NIE wie o tym, że organa MSW są opanowane przez obywateli polskich ale UKRAINSKIEJ nardowości zamieszkałych w Polsce!

  Czy redakcja Dziennika Związkowego tego tez NIE wie, że UKRAIŃCY zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni WYRZSZEJ w kraju, która kształci kadry OFICERSKIE policji w III RP.

  W okolicach Szczytna, Elbląga, Giżycka, Olsztyna mieszka bardzo liczna mniejszość ukraińska, przesiedlona tam 1947 roku w trakcie akcji „Wisła” z tradycjami banderowskimi UPA, która biologicznie nienawidzi Polaków i mści się na Polakach.

  Oczywiście w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w kadrze dydaktycznej i administracji szkoły też jest PRZEWAŻAJACA liczba Ukraińców z polskim obywatelstwem.

  Stało się to już tradycją, że to właśnie Ukraińcy są adeptami Szkoły Policji w Szczytnie ale także Szkół Policji w Słupsku, Pile i Katowicach. W okolicach Słupska na Pomorzu też jest bardzo liczna mniejszość ukraińska pochodzaca z akcji „Wisła” która chętnie wstępuje do lokalnej szkoły policji, bo szczególnie upodobali sobie zawód policjanta w Polsce.

  Być może do podejmowania tego zawodu nakłania ich bardzo aktywny i agresywnie działąjący Związek Ukraińców w Polsce.
  Ci ukraińscy studenci z polskim obywatelstwem w szkołach policji w Polsce nawet posługują się w prywatnych rozmowach między sobą językiem ukraińskim co jest znanym FAKTEM !!!

  Faktycznie w obecnej „polskiej” POlicji rządzą Ukraińcy po czystce zrobionej w resorcie policji w 2012 roku przez gang PO Tuska.

  Dzięki temu generalnie Ukraincy są bardzo wpływowi w III RP/PRL-bis. To ci teoretycznie „polscy POlicjanci” ale faktycznie Ukraińcy tak bardzo nienawidzą polskiej biało-czerwonej flagi i zwalczają zajadle świętowanie przez Polaków Święta Odzyskania Niepodległości Polski 11 listopada.

  Prawdopodobnie to dlatego ci niby „polscy policjanci”, a faktycznie Ukraińcy ubrani w kominiarki tak ochoczo pałują, kopią, a nawet strzelają do Polaków na Marszach Niepodległości w Warszawie i innych miastach III RP, lub oczerniają zarzutami o „faszyzm” Młodzież Wszechpolską, czy ONR w III RP broniących zajadle polskości.

  Wracajac do tematu KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ bardzo PROSZĘ dziennikarzy „Dziennika Związkowego” o przeprowadzenie śledzctwa dziennikarskiego i odpowiedzenia na PYTZNIE:
  DLACZEGO „polska komisja lotnicza w III RP” NIE badała, nieomal całkowicie POMINEŁA w swoim śledztwie WSZYSTKIE wątki związane PRZYGOTOWANIEM technicznym samolotu rządowego lecącego 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska z polską delegacją.

  SEDNO śledztwa ZAMACHU smoleńskiego powinno KONIECZNIE miec w centrum swojego zainteresowania też na DOKŁADNYM zbadaniu KTO faktycznie miał DOSTĘP do samolotu np. przez ostatnie 7 dni przed datą 10 kwietnia 2010 roku !

  KTO wykonywał techniczne przygotowanie samolotu od przed-ostatniego lotu do katastrofalnego lotu 10 kwietnia 2010 roku ?

  KTO i KIEDY faktycznie ZAINSTALOWAŁ BOMBY w samolocie …. itd.

  KTO personalnie „strzegł” ten samolot, aby w nim NIE zainstalowano BOMB ?

  Do tego NIE potrzeba „międzynarodowego śladztwa” gdyż za odpowiadał resort polskiego MSW i MON !

  Ale NIE BYŁO do dzisiaj dokładnego śledztwa w III RP w tej bardzo ważnej kwestii „PRZYGOTOWANIA” śmierci tego rządowego samolotu z Prezydentem na pokładzie !

  Ale jeśli dopuszczono w III RP do sytuacji, że na kierowniczych stanowiskach w BOR(Biuro Ochrony Rządu), tym „polskim” Ministerstwie Spraw Wewnętrznych(MSW), Komendy Policji oraz MON jest całkowicie opanowane przez obywateli polskich o UKRAINSKIEJ NARDOWOSCI z polskim obywatelstwem którzy wogóle NIE mają AFIRMACJI z Państwem Polskim, a wręcz działają na jego SZKODE wiec to ci UKRAIŃCY podłożyli BOMBY w tym rządowym samolocie na CZYJE zamówienie i po co ???

  Aby SKONFLIKTOWAĆ polskie społeczeństwo wewnętrznie na czyjeś ZAMÓWIENIE !!!

  Ten proces konfliktowania polskiego społeczeństwa jest INSPIROWANY w obecnej III RP przez bardzo aktywnych działaczy MNIEJSZOŚCI żydowskich, ukraińskich i niemieckich zamieszkałych w Polsce + lewackich KOSMOPOLITÓW tzw. „europejasów” robiących wspólnie wszystko co możliwe aby UŚMIERCIĆ suwerenne Państwo Polskie !

  PYTANIE do dziennikarzy „Dziennika Związkowego” :
  Czy wy wiecie o tym, że polscy obywatele o UKRAINSKIEJ NARDOWOŚCI opanowali IPN oraz archiwa IPN oraz takiej instytucji o nazwie „Fundacja Ośrodek KARTA — niezależnej organizacji pożytku publicznego, zajmującej się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku gdzie tam ZATRUDNIENI UKRAINCY z polskim obywatelstwem CELOWO wyszukiwali autentyczne DOKUMENTY dotyczące ukraińskiej zbrodni Polaków na Wołyniu tylko po to aby te dokumenty ZNISZCZYĆ !

  To NISZCZENIE tych dokumentów UDWADANIAJACYCH zbrodnie Ukraińców z UPA na Polakch było organizowane z pełna SKRUPULATNOŚCIA przez działaczy ukraińskich zamieszkałych w III P ze Związku Ukraińców w Polsce oraz innych organizacji ukraińskich grasujacych w Polsce !!!!!!!!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*