Burmistrz Lori Lightfoot z wizytą w ZNP-PNA

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot podczas spotkania z Polonią w siedzibie PNA
fot.Peter Serocki

W przyjaznej, ciepłej atmosferze odbyła się wizyta burmistrz Chicago Lori Lightfoot w siedzibie Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance). Podczas spotkania 9 sierpnia przy śniadaniu przemawiał gospodarz wydarzenia – Frank Spula, prezes ZNP-PNA i Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz dostojny gość – Pani Burmistrz.

Prezes Frank Spula witając burmistrz Lori Lightfoot wyraził wdzięczność, że przyjęła jego zaproszenie i znalazła czas w swoim napiętym harmonogramie obowiązków, aby złożyć wizytę w chicagowskiej siedzibie ZNP-PNA (6100 N. Cicero Avenue). Pogratulował urzędującej od 20 maja burmistrz i pochwalił jej dotychczasowe dokonania, w tym reformę kodeksu etycznego obowiązującego radnych. Przypomniał, że ,,Dziennik Związkowy”, afiliowany przy ZNP-PNA, udzielił oficjalnego poparcia Lori Lightfoot w wyborach na burmistrza.

Burmistrz Lori Lightfoot zapewniła w swoim wystąpieniu, że polska społeczność – tak licznie zamieszkująca nie tylko Chicago, ale i okolice – będzie miała odpowiednią reprezentację w administracji miasta i w radach doradczych. Obiecała utrzymywać bliskie kontakty za Polonią i zacieśniać współpracę z nią.

Burmistrz odpowiedziała też na pytania uczestników spotkania, wśród których byli nie tylko przedstawiciele środowisk polonijnych, ale też lokalnych społeczności, organizacji dzielnicowych, społecznych i biznesowych oraz sąsiadów ZNP-PNA.

Dostojny gość otrzymała od zarządu ZNP-PNA kwiaty i upominki oraz gratulacje i miłe życzenia od uczestników sympatycznego spotkania, które zakończyło wspólne pozowanie do pamiątkowych fotografii. Szczegółową relację z wydarzenia przekażemy w wydaniu weekendowym.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Categories: PNA, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*