Boże Ciało w Yorkville

Boże Ciało w Yorkville

3 czerwca odbyły się uroczystości Bożego Ciała
w Ośrodku Młodzieżowym YCA/PNA Camp w Yorkville. Uroczystościom towarzyszyła procesja do zbudowanych na terenie ośrodka czterech ołtarzy.

Uroczystą Mszę św. rozpoczęto o godz. 12.00. Nabożeństwo odprawił ks. Lesław 
Prebendowski z kościoła św. Alberta z Burbank.
Mszę świętą śpiewem uświetnili nauczyciele ze szkoły im. Adama Mickiewicza, na czele z Agatą Mścisz, kierowniczką kolonii dziecięcych w PNA Camp. Po mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Mszę i procesję zorganizowały: dyrekcja ośrodka – Youth Camp Association oraz Koła ZPPA – Czerwienne z prezesem Bolesławem Pałką; Ratułów z prezesem Władysławem Koisem; Bustryk, kierowane przez Annę Zalińską oraz Fundacja Generała Władysława Sikorskiego i klub Hyżne z prezes Aleksandrą Sową. Koła udekorowały swoje kapliczki, przy których odbyły się modlitwy. Kołom towarzyszyły poczty sztandarowe.

Jak każe tradycja, podczas procesji dzieci sypały kwiatki. Po mszy św. dzieci z zespołu pieśni i tańca Wiyrchy, działającym przy kole Bustryk, dały występ dla zgromadzonych. Wystąpiła także kapela góralska w składzie: Jan Różałowski, Bronisław Sołtys, Czesław Kaczmarczyk, Władysław Kowalczyk i Jan Stopka.

Święto Bożego Ciała jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Uroczystości Bożego Ciała zawsze mają charakter dziękczynny i radosny. Tak było i w tym roku podczas obchodów Bożego Ciała w Yorkville. Serdeczne podziękowanie dla osób zaangażowanych organizacyjnie oraz wszystkich gości złożył dyrektor ośrodka, Edward Mika.

Tekst i zdjęcia: Anna Zalińska

  • IMG_9492
  • IMG_9623
  • IMG_9639
  • IMG_9718
  • IMG_9759
  • IMG_9790
  • IMG_9940
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*