Benefis na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce w Teatrze Chopina

W ciągu ostatnich lat MPA przeszło szereg zmian. Dzięki wsparciu osób prywatnych, organizacji i instytucji wyremontowano Pokój Paderewskiego, otwarto galerię sztuki. Teraz nadeszła pora na parter.

Nowe wejście do MPA fot. Julita Siegel

Nowe wejście do MPA fot. Julita Siegel

Dzięki przychylności Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce (ZPRKA), właściciela budynku i jego obecnego prezesa Josepha A. Drobota Jr. – muzeum otrzymało nowe pomieszczenia na parterze budynku Zjednoczenia.

Obecnie zarząd muzeum stara się planować i organizować imprezy, z których dochód zbierany jest na modernizację wejścia do Muzeum Polskiego w Ameryce.Generalnym wykonawcą projektu jest zaprzyjaźnione z MPA Discovery Builders. Planowane nowe wejście, do którego drzwi już zostały zamontowane i miały swoją „inaugurację” podczas obchodów Dnia Pułaskiego będzie prowadziło gości MPA obok sklepiku, który zostanie przeniesiony na parter budynku, poprzez przedsionek, do windy. Wysiłki Rady Dyrektorów i Zarządu MPA są skierowane na zgromadzenie potrzebnych funduszy, aby wykończyć przyszły sklep muzealny, pokój konferencyjny, pomieszczenia biurowe oraz westybul.

Jeśli Państwo choć raz odwiedzili MPA, zdajecie sobie sprawę, jak ważne i zasadne jest to przedsięwzięcie. Przeniesienie sklepu na parter umożliwi przechodniom i zwiedzającym zaopatrywanie się w pamiątki i wyroby rękodzieła artystycznego, będzię atrakcyjną zachętą do wstąpienia do naszego Muzeum i źródłem dochodu dla naszej placówki. W sklepiku także będzie można zakupić zarówno bilety wstępu, jak i karty członkowskie, a także złożyć donacje i otrzymać stosowne pokwitowania, na które można uzyskać odliczenie od podatku. W tej chwili sklepik zajmuje niewielkie pomieszczenie na drugim piętrze i otwierany jest na życzenie zwiedzających.

Właśnie wspieraniu tego celu służy wspólne przedsięwzięcie z naszymi sąsiadami z niedalekiego Polonijnego Trojkąta – Teatrem Chopina zarządzanym przez Lelę i Zygmunta Dyrkaczów. Jego płodwacą jest Andrzej Pawłowski, członek Rady Dyrektorów MPA i przewodniczący komitetu ds. imprez.

Podczas specjalnego benefisu na rzecz muzeum, w dniu 21 lipca o godz. 16.00 można będzie zobaczyć znakomity spektakl Death and Harry Houdini [Śmierć i Harry Houdini ]w wykonaniu House Theatre. Houdini powraca do Teatru Chopina po ubiegłorocznym sukcesie 107 całkowicie wyprzedanych spektakli w Chicago i Miami. Przedstawienie jest historią jednego z najsłynniejszych iluzjonistów wszech czasów, demaskatora mediów spirytystycznych, specjalisty od ucieczek i pokazów akrobacji i jego życiowego zmagania się ze śmiercią. Podczas spektaklu można zobaczyć lawitacje, chodzenie po szkle, chińskie tortury w komorze wodnej i inne spektakularne sztuczki. Słynnemu magikowi Denisowi Watkinsowi będzie towarzyszył dziesięcioosobowy zespół śpiewających i grających na instrumentach znanych chicagowskich aktorów.

Sztuka uzyskała pozytywne recenzje: Chicago Sun Times, Chicago Reader, TimeOut Chicago oraz Miami Herald.

Benefis na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce w Teatrze Chopina – niedziela, 21 lipca, godz.16.00 (1543 W. Division, Chicago, IL. 60642)

Bilety w cenie 40 dolarów dostępne na stronach: www.eventbrite.com/event/7324011315 lub ChopinTheatre.com

Bezpłatny parking przy Kościele Św.Trójcy i Muzeum Polskim w Ameryce. Po spektaklu spotkanie towarzyskie.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu zespołu 

zredagowała MK

Zdjęcia z występu:

Michael Brosilow

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*