Anna Wierzbicka prezeską wydziału stanowego KPA, Illinois

Anna Wierzbicka fot.Andrzej Baraniak

Anna Wierzbicka fot.Andrzej Baraniak

Wybory na urząd nowego prezesa wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois wygrała Anna Wierzbicka, długoletnia działaczka tej organizacji i Związku Narodowego Polskiego. Członkowie wydziału stanowego wybrali też pozostałych członków zarządu.

W rezultacie poniedziałkowej elekcji w skład nowego zarządu weszli: Zenon Olejniczak – I wiceprezes, Zofia Boris – II wiceprezes, Jan Płachta – sekretarz protokolarny, Jane Kulibaba – sekretarz korespondencyjny, Joe Hercik – chorąży, Jolanta Grocholska – sekretarz finansowy oraz Ewa Cholewińska – skarbnik.

Przypomnijmy, że dotychczasowy zarząd został rozwiązany z powodu nieprawidłowości proceduralnych podczas poprzednich wyborów w marcu tego roku.

Specjalne wybory, rozpisane po unieważnieniu wyników marcowej elekcji, odbyły się w poniedziałek 17 sierpnia w siedzibie głównej Związku Narodowego Polskiego w Chicago.

Do sprawy wyborów w wydziale stanowym KPA powrócimy na łamach weekendowego wydania naszej gazety.

(inf. wł.)

Categories: Polonia

Comments

 1. Pit
  Pit 21 sierpnia, 2015, 08:07

  Powinni zmienic nazwe z kongresu polonii amerykanskiej na towarzystwo wzajemnej adoracji Przeciez oni nie reprezentuja zadnej polonii a jedynie zajmuja sie biciem kasy i imprezami w gronie kolesii a ciekawe czy dziennik zwiazkowy opublikuje moj komentarz czy zadziala cenzura jak za komuny

  Reply this comment
  • ArtPart
   ArtPart 23 listopada, 2015, 01:18

   Panie Pit. Moze i bym potraktowal panska wypowiedz powaznie, gdyby nie gramatyka.

   Reply this comment
 2. Anette
  Anette 22 listopada, 2015, 19:39

  Nie powinno sie wybierac bankrutke na sekretarza, nawet korespondencyjnego.

  Reply this comment
 3. Zbigniew
  Zbigniew 23 listopada, 2015, 08:32

  Ale Panie ArtPart prosze sie nie denerwowac ale Pit ma racje. Zdaje sobei sprawe ze mojego komentarza nie wezmie Pan powaznie z powodu …. , ale Kongres Poloni Amerykanski to naprawde towarzystwo wzajemnej adoracji. Prosze rozgladnac sie do okola i samemu ocenic jakie sa powiazania : przyjaciel, dobry znajomy, rodzina .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*