Andrzej Duda prezydentem. Przeżyjmy to jeszcze raz

ARTP3501

Ponad dwieście osób przyszło w piątek 14 sierpnia do siedziby Związku Narodowego Polskiego na uroczyste spotkanie upamiętniające i celebrujące wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP. We wzruszającej patriotycznej atmosferze uczestnicy spotkania wyrazili swoją radość oraz nadzieję na zmiany w polskim życiu politycznym.

Spotkanie zorganizował Kongres Polonii Amerykańskiej, wydział stanu Illinois. Od samego początku na sali czuć było nastrój uroczystej podniosłości. Licznie przybyłych powitała była prezes Irena Moskal del Giudice, która krótko przedstawiła sylwetkę prezydenta Andrzeja Dudy oraz jego wizję prezydentury i Polski. Na koniec krótkiego wystąpienia prezes Moskal zadeklamowała wiersz-modlitwę św. Jana Pawła II, w którym poleciła opiekę nad ojczyzną i prezydentem Dudą Matce Boskiej.

Wdzięczność i nadzieja na zmiany w Polsce przebijały przez słowa kolejnych mówców, którzy podkreślali doniosłość rozpoczynającej się prezydentury. – Dzięki prezydentowi Dudzie otworzyły się w Polsce umysły i naród pokazał, że jest do czegoś zdolny. Dzisiaj dziękujemy panu prezydentowi i życzymy mu, żeby osiągnął to, co zapowiedział – mówił Ryszard Rosa, który zaprosił zabranych do modlitwy w intencji głowy państwa. Po modlitwie odśpiewano hymn państwowy. Następnie nadszedł czas na główny punkt programu – przypomnienie najważniejszych fragmentów zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta, które zostało wyświetlone, wzbudzając podziw i wzruszenie gości.

W części nieoficjalnej podano przekąski, ciasto i kawę. Poczęstunkowi towarzyszył krótki program artystyczny, w którym Paulina Wanda Głuszek recytowała napisany przez siebie dla prezydenta wiersz, a Anna Jeleń na tle patriotycznej pieśni Macieja Wróblewskiego „Zaszum nam, Polsko” deklamowała wiersz K.J Węgrzyna. Na fortepianie zagrała Anna Kępa.

Na zakończenie uroczystości prezes Irena Moskal del Giudice podziękowała gościom za przybycie, Ryszardowi Rosie, Marii Roszek, Bogdanowi Strumińskiemu i Kazimierzowi Pankowi za pomoc w organizacji i sfinansowania bezpłatnego spotkania. Do podziękowań i pozdrowień dołączyła się dyrektor krajowa Związku Narodowego Polskiego Stanisława Rawicka, która w imieniu wszystkich przybyłych wyraziła nadzieję na rychłe odwiedziny prezydenta Dudy w Chicago. – Pan prezydent Duda w swoim orędziu powiedział „uwierzcie mi, że zrealizuję swoje obietnice”. Wierzycie? – zapytała dyrektor Rawicka. – Wierzymy – odpowiedział entuzjastycznie tłum.

(inf. wł.)

Zdjęcia: Artur Partyka

 • ARTP3512
 • ARTP3510
 • ARTP3507
 • ARTP3501
 • ARTP3494
 • ARTP3491
 • ARTP3483
 • ARTP3467
 • ARTP3462
 • ARTP3458
 • ARTP3454
 • ARTP3449
Categories: Polonia

Comments

 1. Rozwazny Doradca
  Rozwazny Doradca 22 sierpnia, 2015, 00:01

  To kiedy teraz bedzie pozegnanie przy kawie i ciasteczku dla tych co beda wyjezdzac do polskiego raju mlekiem i pisem plynacym, znaczy pokojem plynacym. Juz pomiksowalem jezyki, sorry lol

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*