19 maja wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Chicago

19 maja wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Chicago

W dniach 16-20 maja 2018 roku (środa-niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką złoży wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki. 19 maja para prezydencka spotka się w Chicago z Polonią.

W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych w maju br., prezydent poprowadzi w siedzibie ONZ w Nowym Jorku debatę otwartą wysokiego szczebla nt. roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

W sobotę 19 maja para prezydencka odwiedzi Chicago. Głównym celem będą spotkania z Polonią. – To będzie takie, mam nadzieję, wielkie spotkanie w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i bardzo się na to spotkanie cieszę. Planujemy przyjazd razem z żoną. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że jak najwięcej znajomych, przyjaciół, moich rodaków, przyjdzie się z nami spotkać – dodał Andrzej Duda.

Poniżej publikujemy zaproszenie wystosowane przez Konsulat Generalny RP w Chicago:

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy!

Mamy zaszczyt poinformować, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda z Małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzi Chicago, największe skupisko polonijne na świecie.

Polonia amerykańska z wyjątkowym zaangażowaniem i ofiarnością, zawsze wspierała niepodległościowe aspiracje Rodaków w kraju. Trwała przy Polsce, pielęgnując więzi z Macierzą oraz kultywując narodowe wartości, tradycje i obyczaje.

W roku obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości serdecznie zapraszamy Was, Drodzy Rodacy, na uroczyste spotkanie z Parą Prezydencką. Chcemy dzielić radość wspólnego świętowania doniosłej rocznicy w historii Polski, która czyni to wydarzenie wyjątkowym.

Niech wzmocni ono przyjaźń łączącą od stuleci narody polski i amerykański, opartą na fundamencie najcenniejszych wartości: umiłowania wolności, suwerenności, demokracji oraz poszanowania praw człowieka i obywatela. Nasza liczna obecność będzie symbolicznym wyrazem postaw patriotycznych i przywiązania do Polski, najlepiej zaświadczy o potencjale zorganizowanej i aktywnej społeczności polonijnej żyjącej na kontynencie amerykańskim.

Bądźmy razem w Millenium Park w Chicago!
Do zobaczenia 19 maja 2018 roku o godzinie 12.00!

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
Adam Kwiatkowski

Konsul Generalny RP w Chicago
Piotr Janicki

 

fot.Radek Pietruszka/EPA

Categories: Polonia
Tags: Chicago, duda, wizyta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*