1-3 maja. Ten weekend jest nasz!

1-3 maja. Ten weekend jest nasz!
dziennik

Do zobaczenia na paradzie! „Dziennik Związkowy” startuje z numerem 12. fot.Artur Partyka

 

Pierwszy majowy weekend jest w Chicago biało-czerwony. Cyklem imprez, wśród których najważniejszą jest sobotnia Parada 3 Maja, obchodzimy święto Polonii i Polaków za granicą. W tym wydaniu znajdą Państwo nie tylko rozkład grup marszowych, ale także praktyczne informacje o trasie przebiegu parady. Zamieszczamy również kalendarz imprez związanych z majowym świętem. Dużo miejsca poświęcamy chicagowskiej Polonii i przeglądamy się w naszej polskości na obczyźnie.

2 MAJA,  SOBOTA

8.45 –  Chicago Society organizuje coroczne śniadanie w hotelu Allegro. Gościem honorowym będzie Mike Krzyżewski.

9.00   –   Daley Plaza – uroczyste podniesienie flagi

11.30 –  Początek Parady 3 Maja. Tegoroczne hasło parady: „Kocham Polskę i Ty Ją  kochaj”.  Marszałkiem  parady jest Michael William “Mike” Krzyżewski, znany jako “Coach K”, trener olimpijskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych w koszykówce. Wicemarszałkami zostali: popularny kardiochirurg, specjalista kardiologii inwazyjnej prof. Ferdynand Leya oraz dr Jan Jaworski – działacz katolicki i społeczny. Trybuna honorowa będzie ustawiona na Daley Plaza, a trasa przemarszu będzie wyjątkowo wiodła ulicą Dearborn na odcinku od Lake do Van Buren.

Od 12.00 – Restauracji ToTu Café w River Grove zaprasza wszystkich po paradzie, całymi rodzinami. Będzie muzyka na żywo, wielkie ognisko, kiełbaski z grilla…  Przyb edzie Królowa Parady oraz 12 Pułk Ułanów Podlaskich z całym wojskowym ekwipunkiem. O godz. 19.00. wystąpi zespół Westhouse.

20.00 – Megakoncert gwiazd w Copernicus Center, czyli Krzysztof Cugowski z synami. Koncert rozpocznie Maggie D.

3 MAJA, NIEDZIELA

10.30 – uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy organizowana przez PNA

15.00 – Uroczystość przedłużenia ulicy im. Lech Kaczyński Way przy skrzyżowanie ulic Central i Diversey. Honorowa ulica  im. Lecha Kaczyńskiego to obecnie odcinek ulicy Central pomiędzy Barry a Melrose, w dzielnicy Portage Park.

Trasa przemarszu tegorocznej Parady Konstytucji 3 Maja:

mapa

 

orod chopina_plakat

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*