Wyślij list do marszałka Izby Reprezentantów

fot.Olek Remesz/Jnn13/Wikipedia

Ustawę JOLT popiera większość parlamentarzystów z obu partii w obu izbach Kongresu Stanów Zjednoczonych. Niestety głosowanie nad nią wciąż jest odkładane decyzją marszałka Izby Reprezentantów USA. Domagajmy się, aby następca Johna Boehnera, Paul Ryan, poddał ustawę JOLT pod głosowanie. Poniższy list należy wyciąć, podpisać i wysłać na adres naszej redakcji. Wszystkie listy osobiście przekażemy marszałkowi Paulowi Ryanowi w Waszyngtonie. Weźmy sprawę w swoje ręce.

Wzór listu gotowy do podpisania można także znaleźć w naszych codziennych wydaniach papierowych. Każda osoba może wysłać dowolną liczbę listów. 

Oto adres (naszej redakcji), na który kierujemy listy:

Dziennik Związkowy

5711 N. Milwaukee Ave.

Chicago, IL 60646

z dopiskiem: POLONIA ZNOSI WIZY

Poniżej link do formularza w formacie pliku PDF:

>>>LINK<<<

 

Kongres Polonii Amerykańskiej zachęca do wspierania akcji i wysyłania listów do lokalnych polityków, by przyłączali się do zainicjowania i poparcia ustawy H.R. 1401, znanej jako JOLT (Jobs Originated through Launching Travel), w ramach której zostałby rozszerzony Program Ruchu Bezwizowego (VWP). Jak czytamy w przykładowym liście, z VWP – czyli możliwości przyjazdu do USA bez wizy w celach rekreacyjnych lub biznesowych na okres do 90 dni – korzysta obecnie 38 krajów, a Polska pozostaje jedynym krajem europejskim należącym do strefy Schengen nienależącym do programu. Za zmianą tej sytuacji przemawia nie tylko fakt, że 12 mln Amerykanów polskiego pochodzenia nazywających USA swoim domem miałoby ułatwiony kontakt z rodziną w Polsce. Włączenie Polski do VWP to zacieśnienie stosunków między obydwoma krajami, zapewnienie blisko 61 tys. miejsc pracy dla Amerykanów w branży turystycznej i większe bezpieczeństwo – m.in. poprzez lepszy przepływ informacji między krajami i lepszą współpracę w zakresie walki z terroryzmem i ochrony granic. List zwraca też uwagę, że ustawę popierają duże amerykańskie organizacje jak na przykład Amerykańska Izba Handlowa (U.S. Chamber of Commerce) czy U.S. Travel Association, a także, że jest to projekt ponadpartyjny – o jego zrealizowanie ubiegają się już republikański kongresman z Nevady Joe Heck oraz demokrata z Illinois Mike Quigley.

Categories: polonia znosi wizy

Comments

 1. Tad
  Tad 14 września, 2015, 10:37

  No Visa for Poland!

  Reply this comment
 2. Neil
  Neil 18 września, 2015, 18:20

  The Polish community is huge and has the power to make changes that will benefit their families. All it takes is one postage stamp each.
  Politicians listen and act when they see unity!
  Please spread the word and be a part of something bigger than yourself. I promise to do my part because I am proud to have married into my polish family. I love them all, family AND friends. They would do the same for me.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*