Zięć Trumpa zostanie jego starszym doradcą w Białym Domu

Zięć Trumpa zostanie jego starszym doradcą w Białym Domu

Zięć prezydenta elekta, magnat rynku nieruchomości i członek sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Jared Kushner zostanie mianowany starszym doradcą prezydenta – podaje w poniedziałek „New York Times”, powołując się na zespół Trumpa ds. przekazania władzy.

Oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie prawdopodobnie podana do wiadomości opinii publicznej już we wtorek – informuje „NYT”. Kushner obejmie w Białym Domu stanowisko doradcy ds. umów handlowych i Bliskiego Wschodu

O tym, że 35-letni Kushner rozważa objęcie funkcji ważnego doradcy w Białym Domu, napisał już w listopadzie „Wall Street Journal”, a „NYT” podaje, że od kilku tygodni było właściwie wiadomo, że mąż Ivanki Trump zostanie mianowany doradcą w Białym Domu.

Nowojorski dziennik przypomina, że sytuacja ta prowadzić może do „niezliczonych konfliktów interesów”. Kushner jest bogatym developerem, a także właścicielem dziennika „New York Observer”. Zawarte przez niego transakcje na rynku nieruchomości szacowane są na 14 mld dolarów, a ponadto firma Kushnera pracuje obecnie nad „transakcją na chińskim rynku nieruchomości”.

„NYT” pisze też, że mianowanie zięcia prezydenta doradcą w Białym Domu jest również pogwałceniem przepisów federalnych mających zapobiegać nepotyzmowi; uniemożliwiają one synom i córkom prezydenta USA pełnienie stanowisk w jego administracji. „Ale zespół Trumpa, jak zwykle, przeforsuje i to” – dodaje dziennik.

W listopadzie „WSJ” napisał, że na dołączenie do grona doradców Białego Domu mieli Kushnera namawiać zarówno przyszły szef kancelarii prezydenta Reince Priebus, jak też główny starszy doradca Trumpa Steve Bannon. (PAP)

Na zdj. Jared Kushner (z lewej) w Białym Domu w listopadzie 2016 r. fot. Michael Rynolds/EPA

 

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

 1. Stolichnaya
  Stolichnaya 9 stycznia, 2017, 17:22

  Bedziemy mieli Rosje bis Tam krajem rzadza oligarhowie Putina tez ludzie wybrali podobno

  Reply this comment
 2. Jacek
  Jacek 9 stycznia, 2017, 17:56

  To jak nie ludzie to pewnie goryle hahaha

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 9 stycznia, 2017, 19:03

  Jacek, to bardzo mozliwe, no moze nie goryle, ale stworzenia z mozgami goryli

  Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 9 stycznia, 2017, 20:01

  Teraz dopiero na dobre zaczna tluc forse i dofinansowywac Izrael

  Reply this comment
  • Rebecca
   Rebecca 9 stycznia, 2017, 20:22

   Może napisz cos o Chicagowskich Polakach kończących w większości co najwyżej High School , dofinansowujących same świątynie, bądź biznesmena w koloratce z Torunia, bo Polskę raczej nie.

   Ojciec Jared Kushner, Charles urodził się w 1954 roku w Stanach, a rodzice jego to polscy Żydzi ,
   którzy przybyli do Stanów w 1949 roku . Zarówno Charles Kushner ( ojciec Jared) jak i jego rodzice , to ortodoksyjni Żydzi , bardzo pobożni . Najpierw pracowali bardzo ciężko na wielu budowach apartamentów w New Jersey, potem sami wystartowali jako developerzy i dopiero w 1985 roku ruszyli z dużymi projektami . Dzisiaj fortuna Charles Kushnera to minimum $ 14 mld. Nikogo w Polsce nie komunizowali , nie okradli , ani nie zamordowali . Pracowali bardzo ciężko , studiowali i dorobili się . Charles i Jared Kushner wykształcili się , obaj są dobrymi prawnikami i businessmanami.

   Reply this comment
 5. diwron
  diwron 9 stycznia, 2017, 21:20

  Typowe ujadanie Polaków, dla których przyczyną wszystkich nieszczęść są Żydzi. Gdy prezydentem był JFK, to prokuratorem generalnym zrobił swego brata Roberta i wszystko było w porządku.

  Reply this comment
 6. Ezy
  Ezy 10 stycznia, 2017, 11:58

  Charles Kushner trafił do więzienia za niepłacenie podatków i inne przekręty finansowe. Wsadził go tam obecny gubernator, a były prokurator generalny New Jersey Chris Christi, który łgał na rzecz Trumpa przez całe wybory z nadzieją na stanowisko prokuratora generalnego USA. To że został olany nie miało nic wspólnego z tzw. aferą mostową. Po prostu zięć, główny doradca Trumpa, odwdzięczył się za tatusia.
  Nie o Żydów tu chodzi, lecz o Izrael. Państwo, które otrzymuje 3,8 miliarda rocznie z naszych podatków, śmieje się nam w pysk i bezkarnie depcze międzynarodowe prawa. To wszystko.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*