Tusk jedynym kandydatem EPL na szefa Rady Europejskiej

Tusk jedynym kandydatem EPL na szefa Rady Europejskiej

Donald Tusk jest jedynym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Rady Europejskiej – oświadczył w niedzielę szef frakcji EPL w europarlamencie, niemiecki europoseł Manfred Weber.

„(Tusk) cieszy się jednomyślnym poparciem całej rodziny Europejskiej Partii Ludowej” – napisał Weber na Twitterze. Jak poinformował, EPL zadecyduje w tym tygodniu o ewentualnym wykluczeniu z szeregów partii usuniętego już z PO europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, jeśli podtrzyma on swoją kandydaturę na szefa Rady Europejskiej.

Zarzucił przy tym polskiemu rządowi, że poprzez kandydaturę Saryusz-Wolskiego realizuje on cele polityki wewnętrznej. „Każdy kolejny atak na Tuska będzie tylko podważał polskie interesy w UE” – napisał lider chadeków w Parlamencie Europejskim.

Wcześniej Saryusz-wolski zadeklarował, że zostaje w Europejskiej Partii Ludowej, mimo że został wykluczony z PO. W serii wpisów opublikowanych w niedzielę na Twitterze Saryusz-Wolski oskarżył swoich byłych kolegów partyjnych z PO o rozpętanie kampanii przeciw Polsce, a byłego premiera Donalda Tuska o nielojalność wobec kraju. (PAP)

Na zdj.: Donald Tusk, fot.Marcus Ericsson/EPA

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*