Trump oskarża Obamę, że stoi za protestami przeciwko niemu

Donald Trump i Barack Obama w Białym Domu fot.Michael Reynolds/EPA

Donald Trump i Barack Obama w Białym Domu fot.Michael Reynolds/EPA

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w wywiadzie dla telewizji Fox News, że były szef państwa Barack Obama stoi za protestami przeciwko Republikanom w ratuszach i za niedawnymi przeciekami prasowymi z Białego Domu.

„Myślę, że prezydent Obama stoi za tym, bo jego ludzie na pewno za tym stoją. (…) Ale uważam też, że to tylko polityka. Tak to jest” – powiedział Trump, pytany przez Fox News o protesty przeciwko niektórym republikańskim politykom podczas posiedzeń w ratuszach w całym kraju.

Według Trumpa „ta grupa” jest też odpowiedzialna za niektóre przecieki z Białego Domu. „Możliwe, że niektóre przecieki wyszły od tej grupy” – powiedział prezydent i dodał, że jest to „bardzo złe pod względem bezpieczeństwa narodowego”. „Ale rozumiem, że taka jest polityka” – stwierdził w wywiadzie, którego fragmenty pokazano w poniedziałek wieczorem lokalnego czasu.

Trump nie przedstawił dowodów na swoje podejrzenia. Obama nie skomentował jego wypowiedzi.

Już wcześniej Trump mówił Fox News, że „ludzie Obamy” stoją za przeciekami prasowymi dotyczącymi szczegółów jego rozmów telefonicznych z premierem Australii Malcolmem Turnbullem i prezydentem Meksyku Enrique Pena Nieto.

We wtorek Trump po raz pierwszy wystąpi z orędziem na połączonej sesji obu izb Kongresu USA. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka
Tags: obama, protesty, trump

Comments

 1. Chris
  Chris 28 lutego, 2017, 10:12

  Ten „ppomarfanczowy” oszolom wszedzie widzi „wrogow” tam gdzie ktos ma czelnosc jego nie popierac a bron Panie zeby mu sie ktos przeciwstawil . To nie jest twoja peywatna „firma” ani „reality show ” . w tym kraju tzeba prtzestzegac konstutucje bo dyktatury tutaj nie uda cie sie zrobic .

  Reply this comment
 2. Leszek
  Leszek 28 lutego, 2017, 14:35

  Wyborcy Trumpa dziękują Panu Prezydentowi, za szybkie działania i wywiązywanie się z wyborczych obietnic. Niech Bóg ma pana Prezydenta i Amerykę w swojej opiece.

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 28 lutego, 2017, 14:53

  Problem w tym, że „kochany prezydent” jeszcze nic nie zrobił poza wydaniem wielu nieprzemyślanych, niewykonalnych decyzji. Z wieloma z nich nie zgadzają się nawet kongresowi republikanie. Poza tym chyba już pora, żeby „kochany prezydent” wziął na siebie odpowiedziałność za własne nieudane decyzje jak akcja Navy Seals w Jemenie, gdzie zginął amerykański żołnierz i kilkunastu cywilów, a wynik tego nalotu nie przyniósł oczekiwanego skutku. Na zarzuty, że akcja była pochopna „kochany prez” odpowiedział, że to był pomysł Obamy!

  Reply this comment
 4. Chris
  Chris 28 lutego, 2017, 17:49

  Do Leszek obys sie nie „sfajtal” w portki z tym twoim „blogoslawienstwem” , najpierw obserwuj , sluchaj I patrz co on wyprawia , pomysl logicznie (oile jeszcze rozum psiadasz – w co watpie) a potem „blogoslaw” bo jak narazie przez ten przeszlo miesiac urzedowania oprocz haousu I „wojen” nawet z mediami nic jeszcze dobrego dla panstwa nie zrobil I w historii tego kraju takiego ksenofoba I Chama oraz narcyza jeszcze nie bylo .. Jezeli tak dalej bedzie „rzadzil” to impeachment rozpocznie sie szybko I to moze nastapic najpuzniej w ciagu 2 -lat a to niesa moje „slowa” tylko ekspertow a nawet naukowcow w USA .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*