Reporter Politico wyprowadzony z wiecu wyborczego Trumpa

Donald Trump fot. Jim Lo Scalzo/EPA

Donald Trump fot. Jim Lo Scalzo/EPA

Reporter portalu Politico został wyprowadzony z wiecu wyborczego Donalda Trumpa, co amerykańskie media opisały jako kolejny incydent związany z narastającym antagonizmem między prawdopodobnym kandydatem Republikanów w wyborach prezydenckich a dziennikarzami.

Ben Schreckinger, reporter Politico, pisał podczas spotkania wiadomość na swoim laptopie, gdy podszedł do niego w Centrum Konferencyjnym w San Jose w Kalifornii jeden ze sztabowców kampanii Trumpa. Po konsultacji z którymś ze zwierzchników on i prywatny ochroniarz sprawnie odprowadzili dziennikarza do wyjścia.

Schreckinger, po tym gdy wielokrotnie odmówiono mu akredytacji, wszedł na spotkanie z powszechnie dostępnym biletem dla publiczności.

Organizatorzy kampanii wyborczej Trumpa automatycznie odmawiają akredytacji tytułom prasowym, które uważają za niezbyt dla siebie przyjazne, w tym również portalom Politico, BuzzFeed i Daily Beast.

Rzeczniczka kampanii Trumpa, do której skierowano pytanie w tej sprawie, Hope Hicks, zapewniła, że „zajmie się” incydentem.

Sztabowcy kampanii Trumpa zainteresowali się też w San Jose dziennikarką reprezentującą Politico, Carlą Marinucci. Powiedziano jej, że może zostać na spotkaniu pod warunkiem, że „nie będzie rozmawiała z ludźmi ani robiła wywiadów na terenie ogólnego audytorium, w sektorze gdzie siedzi”.

Trump nasilił w tym tygodniu ataki na media. Na konferencji prasowej oskarżył prasę o nieuczciwość w relacjonowaniu jego spotkań, obrażał poszczególnych dziennikarzy, a jednego określił epitetem „sleazy” (plugawy).(PAP)

Categories: Polityka, Polityka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*