Obama: zabiorę głos, jeśli zagrożone będą fundamentalne wartości USA 

Obama: zabiorę głos, jeśli zagrożone będą fundamentalne wartości USA 

Prezydent USA Barack Obama powiedział w środę podczas swej ostatniej konferencji prasowej w Białym Domu, że po złożeniu urzędu chce unikać komentowania polityki, ale zabierze głos, jeśli zagrożone będą fundamentalne amerykańskie wartości.

Obama podkreślił, że nie będzie milczał, jeśli administracja nowego prezydenta Donalda Trumpa będzie usiłowała przeforsować decyzję o deportacji dzieci nielegalnych imigrantów, które wychowały się w USA. „To zasługiwałoby na to, bym zabrał głos” – powiedział.

Prezydent odniósł się do tzw. dreamers, czyli około 700 tys. osób w wieku kilkunastu lub dwudziestu kilku lat, które zostały nielegalnie przywiezione do USA jako dzieci i którym Obama przyznał na mocy dekretu prezydenckiego z 2012 roku czasową ochronę przed deportacją oraz pozwolenia na pracę.

„Dreamersi” mimo swego nielegalnego statusu ujawnili się, by otrzymać ochronę i płacić podatki. Otrzymali karty ubezpieczenia społecznego, czyli są w federalnej bazie danych, więc służbom imigracyjnym bardzo łatwo byłoby te osoby namierzyć i deportować. Obama już wcześniej apelował do prezydenta elekta Donalda Trumpa, by tego nie robił.

Podczas kampanii Trump zapowiadał deportację wszystkich nielegalnych imigrantów, których liczbę w Stanach Zjednoczonych szacuje się na około 11 milionów. (PAP)

Na zdj. Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

  1. Jola
    Jola 18 stycznia, 2017, 16:21

    Twoje 5 minut juz bylo zegnaj i nie wracaj ! W pierwszych latach swojego urzedowania miales senat i kongres w kieszeni wtedy trzeba bylo sie tym zajac a nie teraz wtracac sie !!!!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 18 stycznia, 2017, 20:10

      Sorry Jola, Obama nigdy „nie mial” Senatu czy Kongresu. Jestes niedoinformowany w sukience. Naucz sie faktow i tylko wtedy zrozumiesz dlaczego twoj wpis swidczy o twojej niskiej inteligencji.

      Reply this comment
      • RP
        RP 19 stycznia, 2017, 11:11

        Rysiu…Zaintrygowales mnie tymi niedoinformowanymi sukienkami: czyli wg ciebie wszyscy Szkoci tradycjonalisci, sa niedouczeni? Czy tylko ci ktorych osobiscie poznales?
        Swoja droga zadziwiajace ze lewuski zawsze oskarzaja wszystkich kto ma odmienne zdanie o glupote, zacofanie i brak informacji. Obama przez pierwsze 2 lata prezydentury mial przewage swojej parti (Demokratycznej) i w Senacie i w House of Reps. i nawet wtedy nie potrafil przepuscic ustaw i zmian ktore obiecywal… moze dlatego ze klamal? Chyba do tego nawiazuje Pani Jolanta, niestety nie rozumiem twojej insynuacji o Szkotach. W nowym roku zycze zdrowia, tego psychicznego.

        Reply this comment
        • orlica
          orlica 19 stycznia, 2017, 11:28

          Rysiu to stara maruda a sukienkowe, dla niego to nie szkodzi ,tylko kler ,upasiona mafia oszustow ,co sprzedaje bajki o niebie
          lenie i pasozyty , Obama zlamal wiele obietnic a jeszcze zaczal okradac emerytow, dlatego wiekszosc ludzi po 50- siatce ,poszla za republikanami i Trumpem.

          Reply this comment
          • Rysiu
            Rysiu 19 stycznia, 2017, 16:05

            Blad osle,
            Tylko niedoinformowana czesc emerytow „poszla za republikanami i Trumpem”.

        • Rysiu
          Rysiu 19 stycznia, 2017, 16:03

          Blad pacanie, jestes niedoinformowany.
          Zanim zaczniesz pisac swoje wywody, naucz sie faktow i poczytaj na temat: filibuster-proof – 60 senatorow, Senator Ted Kennedy (twoim przyjacielem jest Google – jesli potrafisz czytac ze zrozumieniem i po angielsku).
          Poza tym, osle patentowy – Szkoci nosza spodniczki, a nie sukienki…

          Reply this comment
    • Prawda
      Prawda 18 stycznia, 2017, 22:38

      Jola . Prawde napisalas .On mial 8 lat na zalatwienie wielu spraw,a nic nie zrobil.Niech sie zbiera i Spier….la jego 5 min dawno przeszlo. Niech za swoja kase gra w golfa i nie tylko….Ta reszta idiotow polskich,ktora go tak broni niech sie z nim zabierze,tylko,ze on ma daleko w dupie GLUPICH „polaczkow” . Powodzenia dla nich.

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 19 stycznia, 2017, 17:21

        I znowu blad, pacanie.
        Golfem zajmowal sie Bush-idiota, zamiast krajem napadnietym przez terorystow.
        Naucz sie faktow, idioto.

        Reply this comment
  2. Happy hour
    Happy hour 18 stycznia, 2017, 21:39

    Jola wez cieply prysznic najlepiej zloty w moskiewskim hotelu tak jak twoj orangutan

    Reply this comment
  3. Yankes
    Yankes 19 stycznia, 2017, 00:34

    Ty od Prawdy- Jak przyjdzie czas ze bedziesz sie bal pokazac na jakiejkolwiek granicy Amerykanski Paszport – to zadbaj teraz abys mial aktualny od tych Glupich Polaczkow – wtedy moze nikt cie w dupe nie kopnie pajacu

    Reply this comment
    • prawda
      prawda 19 stycznia, 2017, 01:01

      Yankes,a nie pomyslales pajacu,ze prawda to rodzaj zenski.? A o paszport jakikolwiek to ja zadbalam i mam. A to nie powinien byc Twoj problem. Martw sie o swoja przyszlosc. Powodzenia…..

      Reply this comment
  4. Yankes
    Yankes 19 stycznia, 2017, 01:50

    Zawsze mnie dziwilo ze tyle ” kobiet” pisze na tym forum? Kto kapie dzieci, czyta bajke budzi do szkoly, robi sniadanie, zmienia piask w kuwecie ,robi kawe mezowi w koncu pyta( meza) – jakis sex- Czy to wszystko pisza spelnione feministki? Czy znudzone zony? Tak czy tak – strach sie bac…Prawdy

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 19 stycznia, 2017, 14:02

      No i odezwal sie seksista pieprzony ,ze jak kobieta to nadaje sie tylko do garow ,dzieci ,seksu i uslugiwania mezowi?Zamilknij szowinistyczny wieprzu bo zal czytac a panie serdecznie pozdrawiam 😉

      Reply this comment
  5. orzel
    orzel 19 stycznia, 2017, 07:27

    wdowy tez maja czas i wiele wiedza ,femnistki sa wiekszosci po studiach
    niezalezne , nie zajmuja sie nadskakiwaniem facetom, rodzaj kobiety kura domowa, to przezytek ,za ktorym tesknia tacy ,jak Yankes., ty tez mozesz byc gospodyni domowa, gary , dzieci i sprzatanie brudow to lekarstwo na nude..

    Reply this comment
  6. diwron
    diwron 19 stycznia, 2017, 09:20

    Do niedouczonych i niedoinformowanych: Przez pierwsze dwa lata kadencji B.Obamy demokraci mieli większość w izbie reprezentantów i w senacie. Mogli uchwalić co tylko chcieli. Obamacare zostało przyjęte bez jednego republikańskiego głosu. Mogli też uchwalic reformę imigracyjną jaką chcieli. Dlaczego tego nie zrobili?

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 19 stycznia, 2017, 16:08

      Znowu bredzisz dziadku sukienkowy.
      Przeczytaj moj wpis powyzej…
      Kuzwa, ty i tak tego nie pojmiesz czy zrozumiesz i dalej bedziesz bredzic te same farmazony, jak z ambony.

      Reply this comment
  7. Jola
    Jola 19 stycznia, 2017, 13:42

    A dlatego ze im nigdy nie zalezalo na reformie tylko na wyborcach aby miec jaknajwiecej glosow a teraz glupi idiota sie odgraza a Trump i tak zrobi swoje!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 19 stycznia, 2017, 16:10

      Tak, pacanie…
      A ty ciagle bedziesz zwyklym polaczkiem, podpisujacym sie zenskim nickiem bez inteligencji – BRAWO!

      Reply this comment
    • Ezy
      Ezy 19 stycznia, 2017, 17:48

      Oj Jola,Jola albo jesteś tu krótko, nie znasz angielskiego i nie obserwujesz poczynań amerykańskich polityków, albo jesteś tępa. Oceniając Obamę musisz wziąć pod uwagę, co był w stanie zrobić przy wiecznej opozycji ze strony republikanów. Lider senackich republikanów Mitch McConnell już pierwszego dnia prezydentury Obamy oświadczył, że głównym zadaniem GOP będzie niedopuszczenie do jego powtórnego wyboru i przeszkadzanie w rządzeniu. Tak zresztą konsekwentnie postępowali.
      Obama zrobił tyle ile się zrobić dało mimo wiecznego podkładania mu poprzeczek. Ważne jest to, że kwestia ta została wreszcie poruszona, co mimo prób nie udało się żadnemu prezydentowi. Ponieważ Obamacare (Affordable Care Act) jest programem dość popularnym, to Trump musi w tej sprawie coś zrobić.

      Reply this comment
  8. Jola
    Jola 19 stycznia, 2017, 17:45

    Tak rysiu jestem POLKA i jestem z tego bardzo dumna!!!!! Ale widze ze ty masz rozdwojenie jazni wiec nic wiecej nie napisze!!!

    Reply this comment
  9. Jola
    Jola 19 stycznia, 2017, 19:00

    Ezy gdyby chcial to by zrobil dlaczego obamacare zrobil mimo ze wszyscy republikanie byli przeciwko albo jestescie tak glupi albo udajecie glupich ze nie dopuszczacie mysli do siebie ze im tylko chodzilo o glosy !

    Reply this comment
    • Ezy
      Ezy 19 stycznia, 2017, 20:07

      Jola, właśnie na National Geografic Chanel rozpoczął się program o prezydenturze Obamy. Radzę obejrzeć, może wtedy coś w twojej łepetynie zaświta.

      Reply this comment
  10. Yankes
    Yankes 20 stycznia, 2017, 00:18

    Normals – Z tego co cztalem na tym forum to kobiety maja cie serdecznie i gleboko w dupie O tym ze jest jakas etyka i normy wiesz wtedy kiedy swoje klamstwa podpisujesz cynicznym nickiem Jeszcze raz to napisze – smierdzisz obluda i falszem Tak zostanie do konca twoich szarych dni

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 20 stycznia, 2017, 00:32

      Każdy ma prawo do swojej opinii więc myśl sobie co tam chcesz nie dbam naprawdę. Tak długo jak nie obrażasz Bogu ducha winnych ludzi czy nie jesteś wulgarny- mam to w głębokim poważaniu.

      Reply this comment
  11. Yankes
    Yankes 20 stycznia, 2017, 01:26

    Powiem tak – Jezeli pelne milosci macierzynstwo , czyste prowadzenie domu oraz milosc malzenska ( z jej sypialnymi przygodami) kojarzy ci sie z seksizmem i ….wieprzem- to zacznij edykacje od podstaw a nie rznij blekitnego rycerzyka

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*