Obama: Rosja powinna wycofać żołnierzy z granicy z Ukrainą

Obama: Rosja powinna wycofać żołnierzy z granicy z Ukrainą

Koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą może oznaczać, że Rosjanie „mają dodatkowe plany”. Rosja powinna wycofać stamtąd swoich żołnierzy i rozpocząć rozmowy, by doprowadzić do deeskalacji napięcia – oświadczył w piątek prezydent USA Barack Obama. 

Prezydent Barack Obama fot.Stephanie Lecocq/PAP/EPA

Prezydent Barack Obama fot.Stephanie Lecocq/PAP/EPA

„Widać, jak różne rodzaje wojsk zbierają się przy granicy pod pozorem ćwiczeń wojskowych” – powiedział szef państwa w wywiadzie udzielonym w Watykanie amerykańskiej telewizji CBS. Jak dodał, koncentracja wojsk „nie jest tym, co normalnie robiłaby Rosja”.

Według Obamy ruchy wojsk mogą być jedynie sposobem na zastraszenie Ukrainy lub też zwiastunem innych działań. „Możliwe, że mają dodatkowe plany” – powiedział.

W czwartek sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Parubij oświadczył, że Rosja zgromadziła ok. 100 tys. żołnierzy wzdłuż swojej granicy z Ukrainą. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

  1. dorC
    dorC 31 marca, 2014, 08:55

    „Obama: Rosja powinna”?????.Dosc tego,moze jakies konkrety co uczynila lub uczyni USA.Same sankcje sa o kant d…py potluc.Przylklad skutecznosci sankcji gospodarczych widac po Kubie i Iranie.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*