Obama: politycy powinni jednoczyć, a nie dzielić Amerykanów

Obama: politycy powinni jednoczyć, a nie dzielić Amerykanów

Prezydent USA Barack Obama powiedział w sobotę, że politycy, którzy aspirują do przewodzenia krajowi, powinni próbować zjednoczyć Amerykanów, a nie ich dzielić. Według niego ci, którzy tego nie robią, nie zasługują na publiczne poparcie i głosy wyborców.

Obama dodał, że najlepsi przywódcy przypominają Amerykanom, iż to co mają wspólnego jest ważniejsze od dzielących ich różnic.

Prezydent mówił o tym w Dallas podczas spotkania, na którym zbierano fundusze na rzecz Partii Demokratycznej, dzień po zamieszkach w Chicago, gdzie uniemożliwiono przeprowadzenie wiecu z udziałem Donalda Trumpa, ubiegającego się o nominację Partii Republikańskiej na listopadowe wybory prezydenckie.

Przeciwnicy Trumpa zarzucają mu, że w trakcie kampanii używa języka, który powoduje podziały, a nie sprzyja jedności w kraju. Trump oskarżył w sobotę zwolenników pretendenta z Partii Demokratycznej Berniego Sandersa o wywołanie zamieszek, które doprowadziły do odwołania piątkowego wiecu w Chicago. Kontrowersyjny miliarder nazwał senatora ze stanu Vermont „naszym komunistycznym przyjacielem”. (PAP)

Na zdj. Barack Obama  fot.Evan Vucci/EPA

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

 1. Anarcha
  Anarcha 12 marca, 2016, 20:54

  Ten akurat ma prawo pouczać innych w sprawie ”łączenia” ludzi, bezczelny bubek.

  Reply this comment
 2. roman
  roman 13 marca, 2016, 18:38

  B.Obama albo byl jeszcze spiacy i nie wiedzial co mowi, albo traktuje Amerykanow jak kompletnych idiotow, ktorym wszystko mozna wmowic.

  Reply this comment
 3. Rysiu
  Rysiu 13 marca, 2016, 20:16

  No tak, zaden z powyzszych, NIGDY nie wskaze na fakty,jak to republikanie nigdy nie mogli sie pogodzic z faktem,ze CZARNY zostal Prezydentem, ze CZARNY jest bardziej inteligetny od nich, ze CZARNY na zawsze zostanie lepszym Prezydentem niz polglowek Bush…ach jak dupa boli.

  Reply this comment
 4. Pit
  Pit 14 marca, 2016, 14:03

  Brawo Rysiu

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*