McConnell pokonał kandydata Tea Party

McConnell pokonał kandydata Tea Party

Lider republikańskiej mniejszości w federalnym Senacie, Mitch McConnell z Kentucky, bez trudu pokonał w stanowych prawyborach kandydata Tea Party Matta Bevina. W listopadowych wyborach zmierzy się z demokratką, sekretarz stanową Alison Lundergan Grimes.

Mitch McConnell fot.United States Senate/Wikipedia

Mitch McConnell fot.United States Senate/Wikipedia

Drew Ryun z ultrakonserwatywnej organizacji Madison Project, która popierała Bevina, uważa, że nie wszystko zostało stracone, ponieważ dzięki jego kandydaturze zarówno McConnell jak i inni liderzy republikańscy przesunęli się bardziej na prawo. Ryun pogratulował senatorowi McConnell i zwrócił się do wszystkich republikanów, by w wyborach powszechnych doprowadzili do porażki „hollywoodzkiej ekstremistki liberalnej” Allison Lundergan Grimes. Argumentował  również, że w zasadzie ulrakonserwatyści wygrali z republikańskim establishmentem, ponieważ zmusili GOP do zaadoptowania wielu poglądów Tea Party.

Portal Huffinton Post podaje, że równocześnie wystosowano do McConnella ostrzeżenie, by nie liczył na poparcie, jeśli odstąpi od danych im przyrzeczeń. Przewidują zwycięstwo lidera mniejszości senackiej w listopadzie, jeśli odrzuci Obamacare i amnestię dla nielegalnych imigrantów oraz opowie się przeciw wzrostowi federalnego długu. W przeciwnym razie przewidują jego porażkę. (eg)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*