McCain w reakcji na rosyjskie sankcje: anuluję wczasy na Syberii

McCain w reakcji na rosyjskie sankcje: anuluję wczasy na Syberii

Republikański senator USA John McCain, objęty w czwartek rosyjskimi sankcjami wizowymi, ironizował, że przyjdzie mu anulować wakacje na Syberii. W podobnym tonie reagowali inni kongresmeni, którzy twierdzą, że są dumni z takiego potraktowania ich przez Moskwę. 

 

Senator John McCaine nie jest zbyt przejęty rosyjskimi sankcjami wizowymi fot.Shawn Thew/PAP/EPA

Senator John McCaine nie jest zbyt przejęty rosyjskimi sankcjami wizowymi fot.Shawn Thew/PAP/EPA

„Sądzę, że będzie to oznaczać, że moje wiosenne wakacje na Syberii są już nieaktualne, że utraciłem akcje w Gazpromie i że moje tajne konto w moskiewskim banku zostało zamrożone” – mówił McCain.

Zapewnił w komunikacie, że nigdy nie ustanie w wysiłkach na rzecz „wolności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy, wraz z Krymem”. Republikanin jest jednym najbardziej zagorzałych sprzymierzeńców Ukrainy w obecnym kryzysie. W ostatni weekend przewodził amerykańskiej delegacji parlamentarnej w Kijowie.

Również szef senackiej komisji spraw zagranicznych Robert Menendez oświadczył na Twitterze, że jeśli wsparcie demokracji i suwerenności Ukrainy naraża na rosyjskie sankcje, „to mu to odpowiada”.

„Dumny z powodu wpisania na listę tych, którzy mieli wolę przeciwstawić się agresji (prezydenta Władimira) Putina” – napisał, także na Twitterze, przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner.

Na Twitterze powstał nawet temat #SanctionedByPutin.

Zgodnie z listą opublikowaną w czwartek przez Rosję zakazami wizowymi objęto sześcioro amerykańskich kongresmenów i troje doradców prezydenta Baracka Obamy. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*