Konwencja Ruchu Kukiza odbędzie się pod koniec sierpnia

Konwencja Ruchu Kukiza odbędzie się pod koniec sierpnia
Paweł Kukiz fot.Maciej Kulczynski/EPA

Paweł Kukiz fot.Maciej Kulczynski/EPA

Prawdopodobnie w ostatni weekend sierpnia odbędzie się w Warszawie konwencja Ruchu Kukiza; zostanie na niej przedstawiona strategia formacji oraz jej zespoły eksperckie i, powstające w każdym z 16 województw, zespoły lokalne – powiedział w piątek PAP Miłosz Lodowski, rzecznik prasowy Ruchu Kukiza.

Początkowo konwencja miał odbyć się 1 sierpnia, lecz Kukiz zapowiedział, że przełoży ją z powodu wypadającej w tym dniu rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

W piątek Lodowski powiedział PAP, że nie ma jeszcze dokładnie określonej daty konwencji, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona w ostatni weekend sierpnia w Warszawie.

Kukiz zapowiedział, że podczas konwencji zostanie przedstawiona nazwa ruchu oraz jego „cała strategia”. Przedstawione zostaną także zespoły lokalne, powstające w każdym z 16 województw.

Do tej pory w każdym z 16 województw powołano reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych. Wokół wyznaczonych reprezentantów powstają wieloosobowe zespoły.

Jak wyjaśniał Kukiz, zespoły – wraz ze wspierającą go Radą Społeczno-Ekspercką składającą się z ludzi, którzy nie będą kandydować w wyborach parlamentarnych – wyznaczą 41 mężów zaufania w każdym okręgu wyborczym w wyborach parlamentarnych. „W porozumieniu z nimi będziemy układać listy wyborcze i prowadzić kampanię wyborczą w październikowych wyborach” – zaznaczył. Układanie list ma się odbywać – jak podkreślił – „oddolnie”.

Według Kukiza trzonem jego ruchu są „WoJOWnicy, którzy powstali na bazie Zmielonych”. „To również rzesza ludzi, którzy oddolnie angażowali się w moją kampanię prezydencką i którzy na mnie głosowali” – mówił.

Wybór osób, które mają budować Ruch Kukiza, stał się powodem konfliktu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Oba środowiska wcześniej ze sobą współpracowały. Bezpartyjni Samorządowcy zarzucają Kukizowi, że zaczął otaczać się „ludźmi związanymi z różnymi skrajnymi środowiskami jak Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy czy formacja KORWiN”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polityka, Polityka
Tags: konwencja, kukiz, ruch

Comments

 1. ADALBERT
  ADALBERT 25 lipca, 2015, 11:53

  ale jezeli ten jego ruch, JEGO czyli KUKIZA, podejmie takie tematy,jak miedzynarodowa komisja w sprawie narodowej tragedii smolenskiej,jak ciagle nalezne nam kwoty reparacji wojennych ze strony zbrodniczych w okresie II wojny swiatowej NIEMIEC (bylo wiecej bestialstwa po stronie wszystkich formacji armii niemieckiej niz moglby to sobie wymyslec jakikolwiek NAZI ) a wreszcie ukierunkowanie zadan diaspory zydowskiej na droge postepowania prawnego przed wlasciwymi rzeczowo i miejscowo sadami polskimi dla uprawnionych prawnie (tak jak to obowiazuje w calym cywilizacyjnym swiecie) spadkobiercow do legalnego dzialania w zakresie „utraconego mienia” , zdecyduje w koncu o dacie swego spotkania (Konwencji) to trzeba ich pozytywne odniesienia do tego,co obiektywnie niezbedne dla suwerennosci i tozsamosci POLSKI i NARODU POLSKIEGO racjonalnie poprzec . Moze ktos w koncu sformuluje PETYCJE , kierowane do wladnych w waznych sprawach, odnoszaca sie do podstawowych potrzeb politycznych i spolecznych kraju naszych przodkow, a w tym i te trzy niezwykle wazne tematy, aby mozna bylo odpowiedzialnie i szczerze powiedziec wszem i wobec, ze podjelismy rekawice i dzialamy tak, aby byc DUMNYM,ODPOWIEDZIALNYM i OBIEKTYWNYM POLAKIEM. Inne grupy narodowosciowe na terenie USA nie maja klopotow z formulowaniem odpowiedzialnych PETYCJI dot. spraw ich diaspory nie tylko na terenie USA ale i w kraju swego pochodzenia,ktore opatrzone wlasnorecznym podpisem czlonka danej nacji kierowane sa do Senatorow i Kongresmanow. To nie sa apele w imieniu danego srodowiska,lecz wielotysieczne karty PETYCJI zalewajace biurka ustawodawcow i realizatorow obowiazujacego prawa . Ta forma dzialania jest nadzwyczaj skuteczna…prosze popytac swych sasiadow wywodzacych sie z innych nacji. Wiec nie czekajmy, BO POLSKA WSZAK W POTRZEBIE!

  Reply this comment
  • ADALBERT
   ADALBERT 25 lipca, 2015, 12:36

   To Kongres Polonii Amerykanskiej , glosami swych dyrektorow krajowych, powinien swym wazkim glosem podjac tematy wazne z punktu widzenia niepodleglosci,niezawislosci i dobrego imienia Polski , a wsrod wielu rowniez te dotyczce tragedii smolenskiej ( ponawianie staran o powolanie miedzynarodowej komisji sledczej), naleznosci wynikajace z naleznych Polsce reparacji wojennych ze strony Niemiec za ich barbarzynskie zniszczenie majatku narodowego i zywej tkani Polakow w okresie II wojny swiatowej oraz danie odporu srodkami prawnymi i medialnymi zadaniom bezprawnym diaspory zydowskiej,aby to Panstwo i Narod Polski wyplacilo nie uprawnionym spadkobiercom(ktorzy maja niekwestionowane prawo do postepowania przed polskimi sadami) te $67 mld , ale jakims organizacjom tej diaspory, czego przepisy prawne krajow cywilizowanych wszak nie dopuszczaja z oczywistych powodow prawnych.

   Reply this comment
 2. Pit
  Pit 31 lipca, 2015, 22:10

  Adalbert puknij sie w czolo Polacy w Polsce chca wyzszych zarobkow I lzejszej pracy zwrotow podatkowych itd Jezdza na zachod i widza jak normalni ludzie zyja a nie charowki za 1500 pln Dlatego chca zmian tylko nie wiedza ze jedyne co dostana od pis to to ze kasa pojdzie ale do kleru i to szerokim strumieniem a oni dalej beda chinczykami Europy

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*