Ivanka Trump pojedzie na kobiece forum ekonomiczne W20 do Berlina

Ivanka Trump fot.John Taggart/Pool/EPA

Ivanka Trump fot.John Taggart/Pool/EPA

Ivanka Trump weźmie udział w kobiecym forum ekonomicznym W20, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Berlinie. Córka amerykańskiego prezydenta została zaproszona przez kanclerz Angelę Merkel podczas jej wizyty w USA.

W20 to szczyt skupiający się na inwestowaniu w ekonomiczny rozwój kobiet, wspierany przez przywódców G20 – najbogatszych państw na świecie. Spotkanie W20 w Berlinie odbędzie po raz trzeci, a jego główne tematy to udział kobiet w rynku pracy, równa płaca, godzenie macierzyństwa z karierą oraz przedsiębiorczość kobiet.
Ivanka Trump miała okazję poznać kanclerz Merkel podczas jej wizyty w Białym Domu w marcu. Na prośbę niemieckiej delegacji pomogła wtedy zorganizować spotkanie amerykańskich i niemieckich liderów biznesu, by przedyskutować zagadnienie kształcenia zawodowego.

Był to drugi przypadek, gdy przedstawiciele zagranicznych delegacji zwrócili się do córki prezydenta Trumpa o pomoc. W trakcie wizyty w USA premiera Kanady Justina Trudeau brała udział w organizowaniu spotkania na temat możliwości ekonomicznego rozwoju kobiet.
Ivanka od początku prezydentury Trumpa angażuje się w inicjatywy popierające zawodowy rozwój kobiet.

W zeszłym tygodniu Jamie Gorelick, prawnik i doradca Trumpa ds. etyki, poinformował, iż dostanie ona biuro w zachodnim skrzydle Białego Domu (gdzie urzęduje prezydent i najważniejsi urzędnicy), służbowe urządzenia komunikacyjne oraz dostęp do tajnych informacji, pomimo że nie jest oficjalnym pracownikiem administracji prezydenta USA. Ivanka Trump nie będzie miała oficjalnego stanowiska w administracji państwowej ani nie będzie otrzymywała za swoją pracę wynagrodzenia.

Ivanka zrezygnowała z prowadzenia swojej firmy odzieżowej, ale pozostaje jej właścicielem. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka

Comments

  1. Ezy
    Ezy 28 marca, 2017, 09:58

    Gabinet w Białym Domu dla Ivanki. Ivanka uczestniczy w oficjalnych przyjęciach na cześć wizytujących głów obcych państw. Ivanka przedstawicielką amerykańskich bisnesswomen na międzynarodowym forum. Mąż Ivanki Kushner zbiera kolejne zadania w rządzie teścia. Czy to jest do cholery biznes rodzinny?!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*