Hillary Clinton w niedzielę ogłosi chęć ubiegania się o nominację demokratów

Hillary Clinton fot.Ray Stubblebine/EPA

Hillary Clinton fot.Ray Stubblebine/EPA

Hillary Clinton ma w niedzielę ogłosić zamiar ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2016 roku – poinformował w piątek przedstawiciel partii. Była Pierwsza Dama uczyni to w wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Następnie uda się do kluczowych stanów, w tym do Iowa i New Hampshire (gdzie odbywają się pierwsze prawybory), i spotka się z wyborcami, m.in. w ich domach – sprecyzowało źródło z otoczenia byłej amerykańskiej sekretarz stanu, zastrzegając anonimowość.

67-letnia Clinton, choć nie ogłosiła jeszcze oficjalnie swej kandydatury, jest faworytką demokratów w wyścigu o prezydenturę i w sondażach utrzymuje silną pozycję.

Aż 86 proc. wyborców głosujących w prawyborach Partii Demokratycznej stwierdziło w sondażu „Wall Street Journal” i NBC News, przeprowadzonym na początku marca, że może sobie wyobrazić, iż poprze Clinton, a tylko 13 proc. że nie.

Wśród potencjalnych kandydatów Partii Demokratycznej, którzy będą rywalizować z byłą szefową amerykańskiej dyplomacji, są: były gubernator stanu Rhode Island Lincoln Chafee, były gubernator stanu Maryland Martin O’Malley, były senator z Wirginii Jim Webb i wiceprezydent Joe Biden.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*